احسان جمشیدزاده مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایلام روز شنبه  در گفت‌وگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: در راستای بهبود وضعیت کسب و کار باید فرهنگ مهارت آموزی در جامعه ترویج داده شود تا بتوانیم بخشی از فرهنگ اشتباه پشت میزنشینی را بهبود ببخشیم. وی افزود: ۱۴ مرکز آموزش فنی […]

احسان جمشیدزاده مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایلام روز شنبه  در گفت‌وگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: در راستای بهبود وضعیت کسب و کار باید فرهنگ مهارت آموزی در جامعه ترویج داده شود تا بتوانیم بخشی از فرهنگ اشتباه پشت میزنشینی را بهبود ببخشیم.

وی افزود: ۱۴ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در تمام شهرستان‌های استان مسوولیت آموزش خواهران و برادران را بر عهده دارند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با بیان اینکه ۹۰۰ هزار ساعت آموزش در سال‌جاری تعهد آموزش دارند، ادامه داد: ۱۰۷ کارگاه ثابت و حدود ۳۰ کارگاه سیار در سطح استان در حوزه‌های صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ خدمات مهارت آموزی ارائه خواهند داد.

وی تصریح کرد: سند جامع مهارت در دست تدوین است، با توجه به بافت جمعیتی این استان، فعالیت بخش خصوصی در ایلام کمتر از بخش دولتی است.

جمشیدزاده بیان داشت: ۷۰ درصد آموزش‌ها در ایلام بر اساس نیاز بازار کار و ۳۰ درصد هم بر اساس سیاست‌های ابلاغی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است.

جمشید زاده خاطر نشان کرد: مهارت آموزی در راستای پیشگیری از بیکاری در جامعه تأثیر گذار است و این موضوع سبب می‌شود افراد دارای مهارت به شغل مورد دلخواه خود دست یابند.

وی افزود: در ۴ ماهه اول سال‌جاری بیش از ۷۲۳ هزار نفر ساعت آموزش در استان ارائه شده است، در این راستا آموزش‌های ویژه‌ای نیز در حوزه‌های گردشگری، نفت، گاز و پتروشیمی در دست اقدام است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای ایلام گفت: وظیفه ذاتی فنی و حرفه ای، آموزش مهارت در حوزه‌های مختلف به افراد و شهروندان است.

۳۱ تیرماه تا ۶ مرداد به عنوان هفته ملی مهارت نامگذاری شده است.