راسان ایلام_ رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان ایلام از برخورد جدی پلیس با توقف خودروهايي که منجر به سد معبر و توقف های دوبله در هسته مرکزی شهر خبر داد. سرهنگ”محمد رسولی “بیان داشت : رشد روز افزون وسايط نقليه سبب شده است تا نياز به پارکينگ در مناطق شهري افزايش يابد لذا در […]

th-(1)راسان ایلام_ رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان ایلام از برخورد جدی پلیس با توقف خودروهايي که منجر به سد معبر و توقف های دوبله در هسته مرکزی شهر خبر داد.

سرهنگ”محمد رسولی “بیان داشت : رشد روز افزون وسايط نقليه سبب شده است تا نياز به پارکينگ در مناطق شهري افزايش يابد لذا در صورت فقدان پارکينگهاي کافي , رانندگان مجبورند در محل هاي غير مجاز به ويژه هسته مرکزی شهر بصورت توقف ممنوع و یا  توقف دوبله پارک کنند.

رئيس پليس راهور استان ايلام با اشاره به برخورد عوامل راهنمايي و رانندگي با هرنوع توقف دوبله و توقف هايي كه منجر به سد معبر مي شود افزود: توقف دوبله سبب ايجاد ناهنجاري و تغيير رفتار ترافيكي رانندگان مي شود كه اين عمل باعث  عكس العمل و تغيير مسير رانندگان ديگر در سطح سواره رو شده و در نتيجه به منجر به حوادث ترافيكي مي گردد.

سرهنگ رسولي گفت:در قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي  برابربند 2085  و 2101توقف دوبله  و هر نوع توقفی که منجر به سد معبر می شود در معابر درون شهري مراكز استان ها  مبلغ 300 هزار ريال جريمه  پبش بيني شده است .

وي در پايان از همه رانندگان خواست كه با توجه به حجم تردد در معابر درون شهري بخصوص در زمان پیک ترافیک از هرگونه توقف دوبله و يا توقف هايي كه منجر به سد معبر مي شود جدا خودداري كنند تا شاهد ترافيكي روان در سطح شهر باشيم.