به گزارش سایت خبری راسان خبر؛ فیلم مستند ۵۲ دقیقه ای “جلیل و جلیل ” از تولیدات سیمای مرکز ایلام اثر روح الله اکبری ، جایزه نقره ای بهترین فیلم مستند جشنواره « کویین پالم » امریکا را از آن خود کرد . این مستند داستان زندگی دو جوان دو قلوی ایلامی را روایت می […]

به گزارش سایت خبری راسان خبر؛ فیلم مستند ۵۲ دقیقه ای “جلیل و جلیل ” از تولیدات سیمای مرکز ایلام اثر روح الله اکبری ، جایزه نقره ای بهترین فیلم مستند جشنواره « کویین پالم » امریکا را از آن خود کرد .

این مستند داستان زندگی دو جوان دو قلوی ایلامی را روایت می کند که در یکی از روستاهای محروم استان ایلام به کار کشاورزی و دامپروری مشغول هستند و در این کار به والدین خود کمک می کنند.
« جلیل و خلیل » دارای توان و سرعت بالایی در دویدن هستند که بعد از شناسایی آنها توسط مسئولین ورزشی شهرستان محل زادگاهشان به تیم دو میدانی استان ، سپس تیم ملی دعوت می شوند و در مسابقات آسیایی صاحب عناوین برتر می شوند.

آنها همزمان با انجام تمرینات حرفه ورزشی به کار کشاورزی و دامداری مشغول هستند.

“کوئین پالم” با مجموعه‌ای از جوایز مختلف در دسته‌ها و ژانرهای مختلف میزبان فیلم‌هایی از سراسر جهان خواهد بود. فیلم‌سازان می‌توانند هر ماه پروژه‌های خود را به این فستیوال ارائه و آن‌ها را با متخصصان این صنعت به اشتراک بگذارند و به این ترتیب بعد از بررسی و انتخاب ، با سایر فیلم‌سازان از سراسر جهان رقابت کنند.

برندگان این جشنواره که در کالیفرنیای امریکا برگزار می شود ، علاوه بر دریافت لاورل‌ و گواهینامه‌ ، شانس دریافت جوایز طلا، نقره ، برنز و دیپلم  افتخار جشنواره در بخش‌های مختلف را خواهند داشت و فیلم ‌های برتر در هر دسته به ‌صورت اتوماتیک به فستیوال پالم اسپرینگز کالیفرنیا راه خواهند یافت.

خلیل و جلیل ناصری دونده های دوقلوی ایلامی بخش هلیلان از توابع شهرستان چرداول هستند.