داوود روستایی از اعزام 100 هزار دانش آموز و مربی فرهنگی به عتبات عالیات خبر داد.

1020

به گزارش راسان خبر،  قائم مقام سازمان دانش آموزی کشور  که به منظور ظرفیت یابی اعزام اردو های زیارتی دانش آموزان و مربیان فرهنگی به استان ایلام سفر کرده بود با حضور در نشستی با مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام  از اعزام 100 هزار دانش آموز و مربی فرهنگی به عتبات عالیات خبر داد و  گفت: با توجه به تاکید رئیس سازمان دانش آموزی مبنی بر این که سازمان دانش آموزی باید به یک سازمان مولد در حوزه فرهنگ و اقتصاد تبدیل شود بر همین اساس در راستای تقویت بنیه حماسی و روحیه انقلابی دانش آموزان و مربیان به دنبال ساماندهی و سازماندهی گسترده اردوها و کاروان های زیارتی عتبات عالیات هستیم.

داوود روستایی افزود: ما در هیئت امنای سازمان دانش آموزی به ریاست وزیر آموزش و پرورش مصوب کردیم که در مرحله اول ۱۰۰ هزار نفر از دانش آموزان و مربیان فعال در حوزه دانش آموزی به عتبات عالیات اعزام شوند.

وی با تاکید بر مهمان نوازی مردم غیور ایلام در اربعین سال گذشته، ادامه داد: مرحله اول این اعزام از ۱۳ مهرماه شروع و تا پایان آذر ماه سال جاری ادامه خواهد داشت که مربیان و دانش آموزانی که در حوزه های دانش آموزی فعالیت های چشمگیری داشته اند انتخاب و اعزام می شوند.

روستایی با بیان اینکه این سفر به منظور تمهید مقدمات اسکان و سازماندهی دانش آموزان سراسر کشور برای اعزام به عتبات عالیات از مرز مهران است، اظهار داشت: موکب های پذیرایی از زائران اربعین امام حسین(ع) با مدیریت دانش آموزان پیش آهنگ سازمان دانش آموزی در مرز مهران و موکب هایی هم در داخل عراق برای اسکان و پذیرایی از زائران اربعین حسینی تدارک خواهیم دید.

قائم مقام سازمان دانش آموزی در پایان افزود: در مرحله دوم و سوم تمامی عزیزانی که در سایت سازمان دانش آموزی ثبت نام کنند اعزام خواهند شد.