به گزارش خبرگزاری راسان خبر از ایلام، حضرت حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر ایلام در دیدار با رئیس کل جدید دادگستری استان گفت: قضاوت جایگاهی است که جزء شئونات پیامبر، امامان و ولی فقیه است پس قضاوت امری کوچکی نیست لذا کار […]

به گزارش خبرگزاری راسان خبر از ایلام، حضرت حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر ایلام در دیدار با رئیس کل جدید دادگستری استان گفت: قضاوت جایگاهی است که جزء شئونات پیامبر، امامان و ولی فقیه است پس قضاوت امری کوچکی نیست لذا کار قضاوت کار ارزشمندی است همان اندازه که یک عدالتی که اجرا شود و یا حکمی عادلانه صادر می شود نقش آن در جامعه بسیار تاثیرگذار است.
وی افزود:اگر حکمی صادر و قطعی شد دیگر برگشت پذیر نیست و در این راستا اگر قاضی رعایت قانون کرده باشد و چنانچه اشتباهی سهوی در صدور حکم ازوی سر بزند اشتباهش از بیت المال جبران می شود.
نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: قضات جوان ایلامی باید مواظبت کنند و شان و منزلت مقام قضاوت را حفظ کند چراکه اگراین شان ومنزلت حفظ نشود هم برای خود و هم برای دیگران مشکل ایجاد می کنند.
وی ادامه داد: وظیفه دستگاه قضا دشوار و سنگین است زیرا جان، مال و آبروی مردم در دستان این افراد قرار دارد، از آن طرف هم لغزیدن قاضی خدای ناخواسته خیلی مشکل ساز است و در اسلام تاکید دارد که قاضی باید مجتهد باشد با همان ویژگی هایی که برای اجتهاد گفته شده است.
حجت الاسلام کریمی تبار تاکید کرد: در  راستای ایجاد آرامش ، امنیت و اجرای عدالت در استان  از اقدامات قانونی دستگاه قضایی استان حمایت خواهم کرد.