به گزارش راسان خبر از ایلام،  در بین شیعه و احادیثی که وجود دارد، یقین براین است که مردگان تا روز محشر زنده‌اند و بر اعمال و خیراتی که برای آن‌ها فرستاده می‌شود آگاه هستند، از این روی زیارت قبور باعث شادی روح آن‌ها می‌شود.  زیارت ائمه اطهار (ع) و امامزادگان پیش از آنکه برای […]

به گزارش راسان خبر از ایلام،  در بین شیعه و احادیثی که وجود دارد، یقین براین است که مردگان تا روز محشر زنده‌اند و بر اعمال و خیراتی که برای آن‌ها فرستاده می‌شود آگاه هستند، از این روی زیارت قبور باعث شادی روح آن‌ها می‌شود.
 زیارت ائمه اطهار (ع) و امامزادگان پیش از آنکه برای نسل و قرون جدید دارای اهمیت باشد، پیش از ما نیز برای بزرگان، علما، نیاکانمان حائز مقام و اهمیت بوده است. در بین زیارات بقاع متبرکه و حرمین شریفین، زیارت اهل قبور یکی آداب مستحبی است که بازماندگان به دیدار خانه ابدی اموات خود می روند و علاوه بر طلب مغفرت برای آنها و فرستادن صلوات بر روح پاکشان، با آنها ساعتی را هم‌صحبت می‌شوند.
 مردم ایلام نیز بر اساس این اعتقادات در طول هفته بخصوص پنج شنبه ها برای قرائت فاتحه بر سر مزار عزیزانشان حضور می‌یابند و با ذکر صلوات ازاسیران خاکی که دستشان از دنیا کوتاه می باشد یاد می کنند.
 قطعی مکرر آب آرامستان بهشت رضا(ع) شهر ایلام همواره سبب گله مند از مسوولان مربوطه شده است، آنان معتقدند شستن قبر سبب شادی روح اموات می شود و این کار را به دیگران نیز توصیه می کنند.
« رعنایی» خانمی مسن ایلامی که فرزندش را بر اثر سانحه تصادف از دست داده می گوید؛ هر وقت با پسرم بزرگم بر سر مزار میایم آب با خود میاورم، چونکه همیشه آب در اینجا قطع است .
«مجیدی» دیگر خانم میانسال ایلامی میگوید؛ برخی افراد سودجو وقتی آرمستان خلوت است اقدام به شستن خودرو می کند، رفتار آنان سبب آزار مردم می شود.
«مینایی» پدر جوانی که همسر و فرزندش را از دست داده نیز گفت؛ اکثر اوقات آب این مکان قطع است، و این موضوع سبب می شود قبل از مراجعه آب کافی با خود  حمل کنیم.
«رضایی» ادامه داد؛ معمولا اول صبح برای قرائت فاتحه بر مزار همسرم حضور پیدا میکنم، متاسفانه مشاهده می کنم برخی افراد «شیر آب» را به سرقت می‌برند، شاید عدم نظارت کافی سبب این سواستفاده از اموال دولت شود.
قطعی آب آرمستان “بهشت رضا(ع)” شهر ایلام تکذیب شد/ سرقت «شیر آب» توسط افراد سودجو
علی نورایی،رییس سازمان مدیریت  آرامستان های شهرداری ایلام  در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام  گفت: درامد ماهیانه  آرمسان بهشت رضا (ع) شهر ایلام بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون ریال است.
وی افزود: متاسفانه برخی افراد سودجو با مراجعه به آرمستان اقدام به سرقت شیر آب می نمایند، در این راستا هفته گذشته یک نفر دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.
رییس سازمان مدیریت  آرامستان های شهرداری ایلام  اضافه کرد: تاکنون آب شرب این مکان قطع نشده است ولی در راستای صرفه جویی تعدادی از شیرهای آب به طور موقت برداشته شده است.
وی اظهار داشت: قبض صادر شده  آب آرمستان در ۴۵ روز حدود ۱۷۰ میلیون ریال می باشد و این امار نشان از مصرف بی رویه آب شرب توسط مراجعه کنندگان است.
وی گفت: وسعت  آرامستان بهشت رضا(ع) شهر  ۶۰ هزار متر مربع می باشد و  شهرداری در حال خریداری زمین بیشتر برای توسعه آرامستان، ایجاد پارکینگ جدید، توسعه راه دسترسی و فضای سبز در این مقبره عمومی است.
نورایی خاطرنشان کرد: بازسازی و توسعه ساختمان اداری و سالن انتظار و تجهیز این مکان به سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، بهسازی و توسعه سرویس‌ های بهداشتی، مسقف سازی محوطه اداری آرامستان از جمله برنامه‌های شهرداری در راستای توسعه این مکان است.