راسان خبر / مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: با اجرای دو خط لوله ۱۱۰ میلمتری  پلی اتیلن آب سرچشمه به تصفیه خانه دربند منتقل و آب شرب ۱۲روستای بخش “هندمینی” شهرستان بدره که بعلت سیل تخریب شده بود وصل گردید.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ پرویز ناصری با اعلام این خبر اظهار داشت: بر اثر بارش شدید باران خط انتقال آب ۲۵۰ میلیمتری چشمه به تصفیه خانه آب دربند تخریب و آب ۱۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر قطع شد.

وی با تاکید بر اینکه بر اثر شدت سیل، راه دسترسی تصفیه خانه دربند بخش هندمینی نیز تخریب شده بود، افزود: از همان ساعات اولیه پس از اتفاق، اکیپ عملیاتی و تیم های امدادی و واکنش سریع شرکت وارد عمل شدند .

مدیرعامل آبفای استان تصریح کرد: تیم های مذکور از طریق پیاده روی در مسیر کوهستانی به سرچشمه و محل تصفیه خانه آب رسیده و با اجرای دو خط لوله ۱۱۰ آب را به تصفیه خانه متصل نمودند.

ناصری همچنین از تعمیر شکستگی در شهرک ولی عصر بدره خبر داد و خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه این حادثه یک اتفاق معمولی بود اما به دلیل بارش باران در چند روز گذشته و در حین اجرای عملیات ترمیم، این امر باعث تاخیر در اتمام عملیات شد که خوشبختانه با تلاش مجموعه همکاران زحمتکش امور آبفای بدره، این مشکل در ساعت ۲۱ امشب رفع و آب شرب شهرک دوباره وصل شد.

ناصری در پایان ضمن تقدیر از  سرپرست و همکاران امور آب و فاضلاب بدره، از صبوری مردم روستاهای بخش هندمینی که در طول مدت قطع جریان آب، همراه و همکار آبفای استان بودند تشکر نمود.

کد خبر/۹۲۸۱۲

  • نویسنده : سمیه آذرمهر