هادی شیرخانی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: استان ایلام از لحاظ مصرف برق وارد نقطه زرد شده است اما تاکنون در این راستا خاموشی اعمال نشده است. وی افزود: به دلیل انجام توسعه، اصلاح و بهینه سازی شبکه فشار متوسط […]

هادی شیرخانی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: استان ایلام از لحاظ مصرف برق وارد نقطه زرد شده است اما تاکنون در این راستا خاموشی اعمال نشده است.

وی افزود: به دلیل انجام توسعه، اصلاح و بهینه سازی شبکه فشار متوسط جهت بهبود نیرو رسانی برق برخی نقاط شهر ایلام (مشترکین بلوار امام حدفاصل میدان شهدا تا چهارراه مقاومت، خیابان ولیعصر خیابان بعثت، و مشترکین بلوار جمهوری) روزجمعه قطع و این مشکل رفع شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اظهارداشت: مصرف برق تابع شرایط جوی و دما است و با شروع تابستان قطعاً مصرف بالا می‌رود، بنابراین مردم با رعایت الگوی مصرف از احتمال خاموشی‌ها در فصل گرما جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: در ساعات اوج مصرف که در دو بازده زمانی در طول ۲۴ ساعت، در بازده زمانی اول و در اوج گرما از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و بازده دوم از ساعت ۲۰ تا ۲۴ است در این ساعات از هم استانی‌ها تقاضا داریم اکیداً از وسایل پرمصرف استفاده نکنند.

شیرخانی عنوان کرد: استفاده بی‌رویه از کولرهای گازی که عمدتاً غیراستاندارد هستند و همچنین بهره‌گیری از وسایل پرمصرف در ساعات پیک، بیشترین فشار را به تأسیسات توزیع وارد می‌کند.

لازم به ذکر است، بیش از ۲۲۴ هزار مشترک برق در استان ایلام وجود دارد که بیش از ۸۳ درصد آنها را مشترکان خانگی تشکیل می‌دهند.

بنا بر اعلام هواشناسی، طی امروز و فردا دمای هوا در استان افزایش خواهد یافت، و از اوایل هفته از گرمای هوا کاسته خواهد شد.