راسان خبر/رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام، مالیات را از ارکان بودجه عمومی کشور دانست و گفت: مالیات ضمن ایجاد انضباط مالی، کاهش اتکا به نفت و ایجاد منابع درآمدی و توسعه پایدار را به دنبال دارد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ امین دوست‌محمدی در دیدار با مدیرکل و جمعی از مدیران اداره کل امور مالیاتی استان ایلام در سخنانی اظهار داشت: همه ما در نظام اداری باید خود را مسئول و سهیم در توسعه بدانیم و این توسعه‌نگری باید به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود چرا که در آن صورت دلسوزی، فداکاری و اخلاص در کار را باعث می‌شود.

وی با بیان اینکه مالیاتِ عادلانه دارای نقش اساسی در نظارت و ایجاد امنیت و توسعه است، افزود: عدالت، هم باید در مالیات‌ستانی و هم در توزیع درآمدهای مالیاتی اجرا شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام گفت: خوشبختانه با مشارکت فعالان اقتصادی و تلاش مجموعه کارکنان و اجرای برنامه‌های جدید مالیاتی، درآمدهای مالیاتی و به تبعِ آن درآمدهای استان محقق شده است.

دوست‌محمدی عنوان کرد: از برنامه‌های آموزش و اطلاع‌رسانی ضوابط مالیاتی استقبال و حمایت می‌کنیم، چرا که حاصل آن آشنایی مردم و تصمیم‌گیران با سیاست‌ها و تدوین برنامه‌های دقیق و واقعی است.

کد خبر/۹۳۵۹۴

  • نویسنده : سمیه آذرمهر