نورالله دلخواه ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام اظهار داشت: پس از وقوع سیل  اخیر محور “بان خشک ریزه بند” چوار  در ۱۵ نقطه رانش و ریزش داشت و تردد از این مسیر با مشکل مواجه و باعث مسدود […]

نورالله دلخواه ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام اظهار داشت: پس از وقوع سیل  اخیر محور “بان خشک ریزه بند” چوار  در ۱۵ نقطه رانش و ریزش داشت و تردد از این مسیر با مشکل مواجه و باعث مسدود شدن این محور شده بود.

وی افزود: عملیات اجرایی آن به طول ۱۷ کیلومتر  شامل بهسازی ، ترمیم ،رانش برداری،تیغه زنی،آب شکستگی، شن ریزی،آب پاشی،غلطک کوبی انجام شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: هم اکنون این محور بازگشایی  و تردد در آن انجام می شود.

لازم به ذکر است، پل گاومیشان دره شهر و وحدت آباد ماژین در جریان سیل ویرانگر فروردین ماه امسال بطور کلی تخریب شدند که به همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء پس از گذشت نزدیک به سه ماه بازسازی و ۵ تیرماه به بهره برداری رسید.

گفتنی است؛ در سیل اخیر ۳۰۰ محور ارتباطی و راه‌های روستایی و شهری و بین مزارع و راههای عشایری دچار خسارت و آسیب شدند.

شهر چوار، مرکز بخش چوار در حدود پانزده کیلومترى شمال‌غربى شهر ایلام و در مسیر راه اصلى ایلام ـ کرمانشاه قرار دارد، این شهر با راه اصلى به شهرهاى ایلام و ایوان مرتبط است. راه اصلى ایلام ـ اسلام‌آباد غرب نیز از آن می‌گذرد.