“فارس نوری” گفت: سرعت، دقت و کاهش هزينه هاي دادرسي را از جمله مزاياي راه اندازي سامانه ارتباط الکترونيکي پليس و دستگاه قضايي است.

IMG_0034راسان_ ایلام، “فارس نوری”مدير کل دادگستري ايلام، گفت: سرعت، دقت و کاهش هزينه هاي دادرسي را از جمله مزاياي راه اندازي سامانه ارتباط الکترونيکي پليس و دستگاه قضايي است.

 

وی عنوان کرد: دراين سامانه امکان ارسال نامه مکانيزه از شعب و واحدهاي قضايي دادگستري به نيروي انتظامي فراهم شده است

نوری افزود: راه اندازي اين سامانه مي‌تواند در جهت تعامل هرچه بهتر بين ناجا و مرجع قضايي و سرعت عمل در رسيدگي به پرونده هاي قضايي موثر باشد.

وي افزود: اين امر ضمن تسهيل و تسريع در ارسال و اقدام دستورات قضايي از تردد فيزيکي پرونده و ارباب رجوع بين شعب و کلانتري ها به نحو چشمگيري خواهد کاست.

مدير کل دادگستري ايلام ادامه داد: به تدريج ارتباط مکانيزه بين تمامي واحدهاي قضايي و انتظامي استان صورت خواهد گرفت و اين امر گامي اساسي در جهت رفع اطاله دادرسي و تسريع در رسيدگي است.

وي گفت: آسان‌سازي دسترسي به پليس و دادسراها ، بالا بردن دقت و صحت کار در تبادل اطلاعات و گزارشات، کاهش اطاله دادرسي، ارتقاي امنيت براي اسناد و مدارک تبادل شده بين کلانتري‌ها و دادسراها، به روز کردن و به هنگام کردن ارتباط‌ها، افزايش بهره‌وري و کاهش هزينه‌ها از مزاياي راه‌اندازي سامانه الکترونيکي ارتباط بين مرجع قضايي و نيروي انتظامي است.

 

نوري با بيان اينکه بايد براي رضايتمندي مردم در توسعه کمي و کيفي اين سامانه تلاش کرد، گفت: کاربراني که در سطح محاکم قضايي و نيروي انتظامي در اين سامانه فعاليت مي کنند بايد تحت آموزش هاي فني و تخصصي قرار بگيرند.

مدير کل دادگستري ايلام گفت: پليس با هيچ بخش به اندازه دستگاه قضايي ارتباط ندارد و مجموعه اين ارتباط در جهت امنيت جامعه است.

وي بيان داشت: امنيت يک امر ضروري است که بويژه بخش پيشگيري بايد به آن توجه داشته باشد.

فرمانده انتظامي استان ايلام درمراسم راه اندازي سامانه ارتباط الکترونيکي پليس گفت: اميدواريم با گسترش اجراي اين طرح بتوانيم خدمات بهتري در حوزه امور جاري کلانتري ها و پرونده هاي قضايي به مردم ارائه دهيم.

سردار دولتي با اعلام اينکه امروز اين سامانه در استان ارتباط بين 3 کلانتري و مراجع قضايي را در مرکز استان به صورت آنلاين برقرار مي کند، افزود: پس از رونمايي از اين ارتباط الکترونيکي رسما بين کلانتري هاي مرکز استان و مراکز قضايي و دادسراها شاهد برقراري ارتباط آنلاين و الکترونيک هستيم.

وي با تاکيد بر اينکه يکي از مزيت هاي مهم اين ارتباط، ارتقاء رضايتمندي در بين شهروندان سرعت عمل در رسيدگي به پرونده هاي قضايي و ارتباط سريع دستگاه قضا با کلانتري ها است افزود: دستورات بين مراجع قضايي و کلانتري ها براي پيگيري پرونده ها با امنيت کامل در اين سامانه پيگيري و رصد مي شود.

فرمانده انتظامي استان ايلام ابراز اميدواري کرد با آغاز بکار اين سامانه تحول بزرگي در ارتباط با فعاليت نيروي انتظامي و رسيدگي به پرونده ها در قوه قضائيه صورت گيرد.

مراسم افتتاحيه سامانه ارتباط الکترونيکي پليس ايلام و دادگستري با هدف تکريم ارباب رجوع و تسريع و تسهيل امور صبح امروز بيست و دوم فروردين 94با حضور جمعي از مسئولان قضايي ، انتظامي و امنيتي استان برگزار شد.

با راه اندازي اين سامانه امکان ارسال نامه مکانيزه از شعب و واحدهاي قضايي دادگستري استان به نيروي انتظامي استان فراهم شد.