به گزاش خبرنگار راسان خبر از ایلام،  افشار خسروی زاده دادستان استان ایلام ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضاییه گفت: هر مدیری در هر منصبی که باشد اگر مرتکب تخلف اداری شود با آن برخورد و مجازات خواهد شد، زیرا قانون برای همه یکسان است. وی افزود: میانگین […]

به گزاش خبرنگار راسان خبر از ایلام،  افشار خسروی زاده دادستان استان ایلام ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضاییه گفت: هر مدیری در هر منصبی که باشد اگر مرتکب تخلف اداری شود با آن برخورد و مجازات خواهد شد، زیرا قانون برای همه یکسان است.

وی افزود: میانگین پرونده‌های وارد شده به دادگستری استان در سه ماهه اول سال‌جاری تاکنون  حدود ۷ هزار پرونده است که با توجه به جمعیت شهرستان ایلام و گستردگی حوزه فضایی ایلام به  لحاظ امنیتی جز استان‌های برتر کشور است.

دادستان استان خاطر نشان کرد: بیشترین فراوانی جرم در سطح استان مربوط به سرقت‌های خرد است و ریشه این موضوع  بیکاری و اعتیاد است، در سه ماه اخیر در راستای اجرای طرح‌های جمع آوری معتادین و ارجاع به کمپ‌هابیش از ۱۰۰ نفر در سطح پارک‌ها جمع آوری شد.

وی تاکید کرد: تعطیلی واحد‌های صنعتی و نیمه فعال و عدم بومی گزینی در شرکت‌های دولتی و خصوصی سبب افزایش بیکاری در استان شده است.

وی ادامه داد: در این راستا در طول چند ماه گذشته رایزنی‌هایی با مسولان اجرایی صورت گرفته و اقدامات مفیدی در جهت اشتغال‌زایی در دست اقدام است.

وی بیان داشت: ایلام از لحاظ امنیتی در وضعیت مطلوبی قراردارد، حتی جرائم مهم مانند «قتل عمد» نیز  در برخی موارد منجر به سازش شده است.

خسروی زاده  تصریح کرد: حاشیه نشینی زمینه ارتکاب جرم را فراهم می‌کنند و در این راستا نیز اقدامات موثری انجام شده است.

وی تاکید کرد: تمامی اراذل و اوباش در سطح استان جمع آوری می‌شوند، چه بسا برخی از این افراد اگر مشکل بیکاری آنان حل شود به جامعه برمی‌گردند.

دادستان استان تاکید کرد: استفاده از خودروهای دولتی در ساعات غیر ادرای بدون برگه ماموریت جرم است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی به فعالسازی واحد‌های تولیدی در استان اشاره کرد و گفت: با همکاری مدیران اجرایی تعطیلی کشتارگاه مرغ مانشت با ارائه ۶ میلیارد تسهیلات رفع شد.

وی اضافه کرد: در راستای حفاظت از اراضی ملی و  تغییر کاربری ۲۵ هکتار رفع تصرف و ۸ هکتار  نیز تغیر کاربری شده است.

خسروی زاد افزود: انقلاب ایران مردمی‌ترین انقلاب تاریخ است، اگر فضای مجازی جولانگاه هنجارشکنان و مجرمین باشد این گونه فضایی با این بسترها پذیرفته نیست از این رو مخالف فضای مجازی نیستیم اما بایستی مدیریت و ساماندهی شود.