ایلام_مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: با برنامه‌ریزی های انجام شده همه شهرهای استان ایلام به منابع تأمین آبی پایدار متصل و اعتبارات لازم در این زمینه مهیا می شود.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ حمیدرضا جانباز ظهر امروز چهارشنبه در جلسه ستاد پایش تنش آبی شرکت آب و فاضلاب استان که به صورت ویدئوکنفرانس که در شرکت آب و فاضلاب استان ایلام برگزار شد، اظهار داشت: کاهش بارش‌ها در کشور و استان ایلام خود را به صورت جدی تری نمایان ساخته است.

وی در ادامه از برنامه‌ریزی برای رفع چالش‌های آبی در استان ایلام خبر داد و افزود: در این راستا همه شهرهای استان ایلام به منابع تأمین آبی پایدار متصل و اعتبارات لازم در این زمینه مهیا می شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشورگفت: شرکت آب و فاضلاب استان، امسال با وجود تمامی مشکلات، کاهش بارندگی ها، افزایش  دما، شهرها و روستا دارای تنش آبی توانسته است با همکاری و همدلی که در بین همکاران شرکت آب و فاضلاب و شرکت آب منطقه ای استان  است تامین و توزیع آب استان را به نحوه مطلوبی انجام دهد که جای تقدیر و تشکر دارد.

مدیر عامل آبفای استان ایلام نیز در ادامه با ارائه گزارش مبسوطی وضعیت بارش، وضعیت سدهای تامین‌کننده آب شرب، وضعیت چاه‌های آب شرب شهری، وضعیت چاه‌های آب شرب روستایی، پیش‌بینی وضعیت تولید آب در تابستان سال ۱۴۰۰ در شهرها و روستاه های استان، وضعیت تامین آب در شهرهای و روستا های دارای تنش در تابستان ۱۴۰۰، وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های اضطراری پایداری و ارتقای کیفی در دست اجرا، ارتقای ظرفیت آبرسانی به شهر ایلام، طرح آبرسانی به ملکشاهی، طرح اضطراری انتقال آب به ملکشاهی، طرح اجرای احداث ۱۲٫۵ کیلومتر خط انتقال ، مخزن ۷۰۰ متر مکعبی و ایستگاه پمپاژ مهران، طرح ارتقای کیفی دهلران و همچنین میزان اعتبارات هزینه شده و مسائل و مشکلات پروژه ارائه نمودند.

نورالله تیموری با اشاره به کاهش شدید بارندگی در سال‌جاری افزود: در حال حاضر شرایط ویژه‌ای به‌خصوص در روستاها بخش چوار و هلیلان  در حوزه تأمین آب شرب داریم و لازم است این موضوع به شکلی صحیح مدیریت شود.

وی یاداور شد: همه تمهیدهای لازم برای مدیریت مصرف در دوران اوج مصرف را در تابستان پیش رو خواهیم اندیشید تا بتوان از این مقطع به شکلی مناسب گذر کرد.

شناسه خبر/۵۵۰۴۳