ساده میری گفت: شرایط، اقدامات اجرایی و ظرفیت لازم برای جذب، نگهداشت و افزایش سرمایه گذاری خارجی در غرب و شمال غرب کشور فراهم شده است.

11111

به گزارش راسان خبر؛ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام که به منظور استفاده از تجربیات استان های غرب و شمال غرب کشور برای فعال نمودن مرکز خدمات سرمایه گذاری استان ایلام به استان های کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و همدان سفر کرده بود در شورای معاونین این اداره کل اعلام کرد: با فضای ایجاد شده بعد از توافق هسته ای، پتانسیل های موجود در غرب و شمال غرب کشور و ظرفیت های ایجاد شده از طرف وزارت امور اقتصادی و دارایی از طریق سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، زیرساخت اجرایی لازم برای جهش سرمایه گذاری کشور در حوزه ستادی برداشته شده است.

سایه میری گفت: در بعضی از استان ها نظیر آذربایجان شرقی و زنجان، توفیقات قابل توجهی در این زمینه کسب شده است و استان های دیگر نیز به سرعت وارد رقابت در جهت جذب سرمایه گذاری خارجی می شوند.

وی، ادامه داد: علی رغم توافق هایی در بعضی رویه ها اقدامات وسیعی برای مقوله سرمایه گذاری خارجی در معاونت اقتصادی استان ها با کمک استانداری و دستگاه های اجرایی صورت گرفته است و زمینه لازم برای پذیرش و انجام مراحل مختلف سرمایه گذاری ایجاد شده است.

دکتر سایه میری در پایان افزود : با توجه به قابلیت ها و پتانسیل های موجود در استان ایلام در بخش های نفت، گاز، راه، توریسم و گردشگریِ سلامت، صنعت، معدن و صنایع وابسته به کشاورزی پیش بینی می شود سرمایه گذاری هایی در این حوزه صورت گیرد. وی از انجام مراحل مقدماتی و بازدید چندین سرمایه گذار خارجی از کشورهای ایتالیا، روسیه، سوئد، کویت از ظرفیت های اقتصادی استان ایلام یاد کرد و از فرایند احصاء صدور مجوز و استعلام از دستگاه های مربوطه در استان و وزارت امور اقتصادی و دارایی برای سرمایه گذاران فوق خبر داد.