ایلام_مدیرکل دامپزشکی استان ایلام گفت: در چهارماهه اول سالجاری ۲ میلیون و ۲۱۸ هزار و ۹۱۱ نوبت سر واکسیناسیون برعلیه بیماریهای دامی و مشترک در استان انجام شد.

دکتر رامین پورنجف در گفت و گو با خبرنگار راسان خبر در ایلام، اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تا پایان تیرماه در مجموع ۱۸ تن مواد خام دامی فاسد در سطح استان ضبط گردیده است.

وی افزود: همچنین در این مدت ۲۴۱ هزار و ۵۷۲ مورد واکسینه برعلیه بیماری بروسلوز دام سبک و سنگین و ۳ هزار و ۲۴۰ قلاده سگ  انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام در ادامه از انجام ۳۳ هزار و ۸۳۷ مورد بازدید از اماکن عرضه و تولید فرآورده خام دامی در چهارماهه اول سال خبر داد و گفت: در این راستا ۹۳۴ مورد اخطار کتبی صادر، تعداد ۱۶۵ مورد به مراجع قضایی معرفی و ۳۸ مورد نیز پلمپ شدند.

وی ادامه داد: طرح تشدید و کنترل نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه و تولید فرآورده خام دامی به منظور حفظ سلامت هم استانی‌های عزیز و بالابردن ضریب امنیت غذائی ادامه دارد.

پورنجف در پایان از عموم هم استانی‌های عزیز درخواست کرد که فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی خرید نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به شماره تلفن ۱۵۱۲ روابط عمومی اعلام نمایند.

شناسه خبر/۵۵۲۵۶