حجت‌الاسلام «مرتضی عزیزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام روز یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: مراسم شیرخوارگان حسینی  روز جمعه و در ششمین روز از ماه محرم همزمان با سراسر کشور در سطح ۱۰ بقاع متبرکه  استان ایلام برگزار می شود. وی افزود: این مراسم ساعت۹ صبح روز جمعه […]

حجت‌الاسلام «مرتضی عزیزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام روز یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: مراسم شیرخوارگان حسینی  روز جمعه و در ششمین روز از ماه محرم همزمان با سراسر کشور در سطح ۱۰ بقاع متبرکه  استان ایلام برگزار می شود.
وی افزود: این مراسم ساعت۹ صبح روز جمعه ۱۵ شهریور در مسجد صاحب الزمان شهر ایلام برگزار می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ادامه داد: همچنین ۲۰ نفر از روحانیان حوزه علمیه قم و ایلام همزمان با ماه محرم به مناطق مختلف استان اعزام می شوند.
وی بیان داشت: اقامه نماز جماعت، سخنرانی در آیین های عزاداری اباعبدالله(ع) و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی را از عمده فعالیت های روحانیان اعزامی عنوان کرد.
همایش شیرخوارگان حسینی آئین سوگواری به یاد کودکانی است که در روز عاشورا به شهادت رسیده‌اند. این مراسم در صبح روز اولین جمعه ماه محرم هر سال در مساجد، حسینیه‌ها و تکایای شهرهای ایران  و برخی کشورهای جهان برگزار می‌شود. در این مراسم مادران به همراه کودکان شیرخوار خود با لباس، روسری و پیشانی‌بند به رنگ سبز حضور می‌یابند و شرکت‌کنندگان برای علی اصغر کودک شیرخوار امام حسین در کربلا می‌پردازند و گهواره نمادین او را در مجلس می‌گردانند.