ساسان رستمی کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام روز پنج شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: مردم شهرستان مرزی مهران ظهر امروز دمای هوای ۴۸ درجه سانتی گراد بالای صفر را تجربه کردند که این دما نسبت به روز گذشته ۱ درجه افزایش داشته است. وی افزود: تداوم گرما تا اواخر […]

ساسان رستمی کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام روز پنج شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: مردم شهرستان مرزی مهران ظهر امروز دمای هوای ۴۸ درجه سانتی گراد بالای صفر را تجربه کردند که این دما نسبت به روز گذشته ۱ درجه افزایش داشته است.

وی افزود: تداوم گرما تا اواخر هفته آینده در استان ادامه دارد که در برخی ساعات افزایش سرعت باد یعنی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید را در استان خواهیم داشت.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان بیان داشت: شهرستان دهلران با ۴۷ درجه و  ایوان با ۱۹ درجه  گرم ترین  و خنک ترین مناطق استان طی امروز است.
وی دمای هوای امروز شهر ایلام را ۳۷ درجه سانتیگراد عنوان کرد.
وی تاکید کرد: با توجه به تدام گرمی هوا  به مردم توصیه می‌شود در ساعات اوج دمای روزانه (بعدازظهر) از ترددهای غیرضروری در سطح شهر دوری کنند.
رستمی  افزود: همچنین به مبتلایان به بیماری‌های قلبی و سالمندان توصیه می شود در ساعات اوج دمای روزانه در بعد از ظهرها از تردد در مکان های باز خودداری کنند، زیرا گرمازدگی یک بیماری ناشی از گرما است که می تواند برای فرد ایجاد خطر کند.
لازم به ذکر است،  استان ایلام دارای چند نوع آب و هوا است چراکه بعضی از شهرستانهای استان مثل خود شهر ایلام و ایوان در ارتفاع و کنار کوهستانها قرار دارد و بعضی از شهرستانهای مرزی مثل مهران و دهلران در جنوب استان در کنار بیایان  قرار گرفته اند.