راسان خبر/مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام گفت: طی ماه های گذشته مشترکان برق ایلام ۱۰۵ میلیارد ریال پاداش صرفه جویی دریافت کرده اند.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ ولی الله ناصری روز دوشنبه اظهار کرد: تابستان سال ۱۴۰۲ خوشبختانه بدون هیچ مشکلی در زمینه برق در استان ایلام از پیک بار عبور کرده ایم.

وی با بیان اینکه برنامه پیک بار را در هفته انتهای شهریور را می‌گذرانیم، افزود: ۱۴۰ برنامه و اقدام مشترک در وزارت نیرو برای سال ۱۴۰۲ کلید خورد که مهمترین آن طرح( یک مساوی با بیست) تا ۲۰ برابر تعرفه مصرف برق که حدود یک هزار ریال است به مشترکان برق پاداش داده می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام با تاکید بر اینکه در این راستا پاداش تشویق در حوزه خانگی در نظر گرفته شد، گفت: از ۳۷۰ هزار قبض که تاکنون برای مشترکان خانگی در فصل تابستان در این استان صادر شده، ۱۰۸ هزار مورد قبض مشمول پاداش شده که صرفه جویی ۱۱ میلیون کیلووات ساعتی را داشتند.

ناصری عنوان کرد: ۱۰۵ میلیارد ریال پاداش تاکنون در سه ماه اخیر تقدیم مردم استان ایلام شده به طوری که برخی از شهروندان بالای ۳۰ میلیون ریال نیز پاداش دریافت کرده اند.

وی اظهار کرد: با توجه به گرمسیری بودن اکثر مناطق استان ایلام حدود ۵۶۰ کیلووات ساعت سرانه مصرف برق در استان ایلام بوده در کشور و در دنیا سرانه بسیار بالایی است به همین دلیل لزوم مدیریت مصرف حائز اهمیت است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام تصریح کرد: در ماه جاری هفت هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال پروژه در حوزه برق در استان ایلام افتتاح و کلنگ زنی شده که مهمترین آنها بحث توسعه و اصلاح برق روستایی بوده است.

وی اظهار کرد: برق رسانی به روستاهای جدید، توسعه و سرمایه گذاری در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر، توسعه روشنایی معابر و… از اهداف مهم شرکت توزیع برق استان ایلام است.

ناصری در پایان افزود: همچنین برای پروژه‌های زیرساختی حوزه برق اربعین حسینی در استان ایلام، یک هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال را در قالب ۲۳ پروژه اجرایی شده است.

کد خبر/۸۷۱۳۴

  • نویسنده : سمیه آذرمهر
  • منبع خبر : ایرنا