هادی شیرخانی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام روز سه شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: مصرف برق در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته و در محدوده زرد و هشدار قرار دارد. وی افزود: مردم  با کاهش ۱۰ درصدی برق مصرفی خود در ساعات اوج بار (۱۲ […]

هادی شیرخانی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام روز سه شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: مصرف برق در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته و در محدوده زرد و هشدار قرار دارد.

وی افزود: مردم  با کاهش ۱۰ درصدی برق مصرفی خود در ساعات اوج بار (۱۲ الی ۱۶ و ۱۹ الی ۲۳ ) شرایط را برای تداوم تامین برق پایدار امکان‌پذیر کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اظهار داشت: تنظیم درجه کولرهای گازی بین ۲۳ تا ۲۶ درجه سانتی‌گراد، استفاده از لامپ‌های LED، عدم استفاده از وسایل برقی پر مصرف از قبیل جاروبرقی، اتو و ماشین لباسشویی در ساعات اوج بار  مصرف از ساعت ۱۲ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳، استفاده از سیستم‌های هوشمند روشنایی در راهروهای آپارتمان‌ها و  سرویس وسایل سرمایشی پیش از شروع به‌کار آنها در فصل گرما می‌تواند در کاهش مصرف برق بسیار تاثیرگذار باشد.
وی ادامه داد: مشترکان با استفاده نکردن همزمان از وسایل برقی پرمصرف مانند اتو، جارو برقی، ماشین ظرفشویی و لباسشویی در ساعت‌های یاد شده و یا انتقال آن به ساعت‌های پایانی شب یا اوایل صبح، می‌توانند در کاهش مصرف برق نقش بسزایی داشته باشند.
وی تصریح کرد:  سهم برق آبی کشور ۱۰ درصد از کل برق تولیدی است که در سالجاری به شبکه سراسری اضافه گردیده است.
به گفته شیرخانی،  ۲۰۰ هزار مشترک برق دراستان ایلام وجود دارد.
لازم به ذکر است؛ انتشار نقشه مصرف برق کشور در دهمین روز تیرماه نشان می دهدکه استان‌های سیستان و بلوچستان، گیلان، همدان، کردستان و منطقه غرب مازندران، مناطق پرمصرف کشور و در محدوده قرمز  و خراسان رضوی، شمال کرمان، بوشهر، خوزستان، ایلام، کرمانشاه و زنجان در محدوده زرد قرار دارند.