راسان _ایلام، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، گفت: بر این اساس در روستاهای هدف گردشگری استان ایلام و دیگر روستاهای این استان در تمامی 10 شهرستان که بیشترین تعداد مسافران و گردشگران را دارند، خانه های مناسب برای اقامت گردشگران شناسایی شده است. قاسمپور، با اینکه این خانه ها باید […]

download-(1)

راسان _ایلام، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، گفت: بر این اساس در روستاهای هدف گردشگری استان ایلام و دیگر روستاهای این استان در تمامی 10 شهرستان که بیشترین تعداد مسافران و گردشگران را دارند، خانه های مناسب برای اقامت گردشگران شناسایی شده است.

قاسمپور، با اینکه این خانه ها باید مستقل بوده و دارای تمامی امکانات اولیه مورد نیاز گردشگران باشند، اظهار کرد: صاحب بنا به عنوان مدیر خانه بوم گردی به صورت اجاری خانه را در اختیار گردشگران قرار می دهد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: تمامی این خانه ها در استان ایلام که دارای شرایط لازم هستند شناسایی شده و برای تایید نهایی به سازمان میراث فرهنگی معرفی شده است.

قاسمپور افزود: در صورت تایید نهایی، تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود چهار درصد از طریق صندوق کارآفرینی و امید به منظور نوسازی بنا و تجهیز خانه های بوم گردی روستاهای استان ایلام در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

وی تقویت بوم گردی، ایجاد زیرساخت های گردشگری در روستاها، توسعه کسب و کار مرتبط با گردشگری، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستاییان را از اهداف این طرح عنوان کرد.

قاسمپور در پایان  ادامه داد: گردشگران علاوه بر اقامت در این خانه ها و بهره مندی از آرامش و سکوت روستاها و جاذبه های طبیعی و تاریخی این مناطق، امکان بهره مندی از غذاهای محلی و سنتی و دیگر تولیدات عشایر و روستاییان از جمله صنایع دستی را دارند.