راسان خبر /مدیرکل میراث فرهنگی ایلام گفت: فرصت‌های سرمایه گذاری گردشگری استان در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تهران معرفی می شوند.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛  فرزاد شریفی با اعلام این خبر اظهار کرد: بسته‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری این استان شامل طرح‌های از قبل آماده شده که سرمایه‌گذار در صورت تمایل در سریع‌ترین زمان شروع به سرمایه‌گذاری و فعالیت در آن طرح کند و فرصت‌های سرمایه‌گذاری طرح‌هایی هستند که به سرمایه‌گذار معرفی می‌شود.

وی افزود: این طرح‌ها شامل مجتمع‌های گردشگری، هتل، هتل بیمارستان، تله کابین، پُل معلق و دیگر طرح‌های گردشگری طبیعی، مذهبی یا سلامت است که آماده واگذاری سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی برای اجرا است.

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام ادامه داد: در نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های گردشگری به طور رسمی از نرم افزار ایلام بَلد، اطلس باستان شناسی و بسته بررسی و شناسایی ظرفیت‌های دهلران رونمایی خواهد شد.

شریفی یادآور شد: یکی از مهم‌ترین اهداف و تلاش‌های ما معرفی ایلام به بخش خصوصی داخلی و حتی خارجی به ویژه سرمایه‌گذاران عراقی‌ و جذب آن‌ها برای سرمایه‌گذاری در استان است.

وی تصریح کرد: اجرای موسیقی و برنامه‌های شاد آیینی بومی محلی و ورک شاپ زنده صنایع دستی از دیگر برنامه‌های استان ایلام در این نمایشگاه خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام گفت: استان ایلام به دلیل قدمت بسیار زیاد از آثار تاریخی و طبیعی متعدد و متنوعی برخودار است که می‌تواند به یکی از قطب‌های گردشگری ماجراجویانه و طبیعی در کشور تبدیل شود.

وی بیان داشت: تنگه‌های ویژدرون، رازیانه، الماس، کافرین، رودخانه سیمره و تنگه آبی زینگان از جمله مناطق طبیعی استان ایلام برای گردشگری‌های ماجراجویانه و نقاطی نظیر چشمه‌های آبگرم دهلران برای گردشگری سلامت و سایر نواحی استان نیز برای گردشگری طبیعی مناسب است.

شریفی در پایان افزود: در این نمایشگاه فعالان شاخص صنعتگر، تورها و انجمن‌های حرفه‌ای گردشگری طبیعی و ماجراجویانه، انجمن‌های گردشگری سلامت و فعالان بومگردی‌های محلی حضور خواهند داشت.

کد خبر/۹۲۳۵۶

  • نویسنده : سمیه آذرمهر