راسان خبر/سرپرست استاندارد ایلام گفت: با توجه به در پیش بودن فصل سرما رعایت نکات ایمنی جهت پیشگیری از حوادث احتمالی ضروری است و استفاده از وسایل گرمایشی بدون نشان استاندارد ممنوع است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ هادی دوست محمدی با اشاره به اینکه بخاری های دودکش دار باید طبق اصول ایمنی خاص نصب شوند اظهار داشت: این بخاری ها نباید در مکان های بسته مانند حمام، اتاق خواب، انبار و مکان هایی که دارای تهویه مناسب نیستند، حتی برای چند لحظه استفاده شود زیرا محصولات احتراق که دارای منواکسید کربن وگازهای خفه کننده هستند، وارد فضای بسته شده و موجب مرگ می شود.

وی با بیان اینکه بخاری دودکش دار نیز باید به سنسور حساس به کاهش اکسیژن و یا  سنسور حرارتی مجهز باشد افزود: کانال دودکش و کلاهک دودکش در انتهای کانال، همواره باید از نظر باز بودن کنترل شود تا از خروج گازهای احتراق اطمینان حاصل شود.

سرپرست استاندارد ایلام در پایان یادآور شد: لازم است همه ارگان های ذیربط، دستگاه های اجرایی و آموزش و پرورش اقدامات لازم جهت حصول اطمینان از عدم استفاده از وسایل گرمایشی غیر استاندارد و نیز نصب، نگهداری و استفاده صحیح از وسایل گرمایشی استاندارد را در تمام واحدهای تابعه خود انجام دهند.

کد خبر/۹۰۴۴۷

  • نویسنده : سمیه آذرمهر