علی‌اصغر کاظمی، مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان ایلام روز سه شنبه  در گفت‌وگو با راسان خبر  در ایلام گفت: طبق بخشنامه ابلاغی وزارت راه و شهرسازی منازل مسکونی که در مناطق اراضی ملی تصرف  شده ایلام احداث شده‌اند مطابق ضوابط مربوطه ساماندهی و سند‌دار خواهند شد.  وی افزود: قیمت‌گذاری زمین توسط کارشناسان دادگستری ایلام […]

علی‌اصغر کاظمی، مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان ایلام روز سه شنبه  در گفت‌وگو با راسان خبر  در ایلام گفت: طبق بخشنامه ابلاغی وزارت راه و شهرسازی منازل مسکونی که در مناطق اراضی ملی تصرف  شده ایلام احداث شده‌اند مطابق ضوابط مربوطه ساماندهی و سند‌دار خواهند شد. 

وی افزود: قیمت‌گذاری زمین توسط کارشناسان دادگستری ایلام و به روز محاسبه خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اظهار داشت: بیش از ۵ هزار منزل مسکونی در  اراضی ملی شهر ایلام  ساخته شده است.

وی یادآور شد:  از ابتدای سال ۹۷ تاکنون  و با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی بیش از ۲۳ هزار مترمربع از اراضی ملی این استان رفع تصرف شده است.

کاظمی تاکید کرد: چنانچه مردم قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرهای سطح استان را دارند، ابتدا استعلامات لازم در این خصوص را از طریق اداره کل راه و شهرسازی به‌عمل آورند و از خرید هرگونه اراضی فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز کنند. 

وی تصریح کرد: مردم می‌توانند هرگونه تصرف و تعرض به اراضی ملی در محدوده و حریم شهرها را به یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی ایلام و  یا ادارات راه و شهرسازی شهرستان ها اطلاع دهند.