به گزارشراسان خبر به نقل از روابط عمومی،  شهریار داری پور” افزود: در سال گذشته این شرکت موفق به دریافت تقدیرنامه ۵ ستاره سرآمدی و تعالی از شرکت ملی گاز، رتبه دوم سلامت اداری و رتبه اول پژوهش در بین پالایشگاه های گاز کشور و همچنین در انضباط مالی موفق به کسب امتیاز مطلوب در […]

به گزارشراسان خبر به نقل از روابط عمومی،  شهریار داری پور” افزود: در سال گذشته این شرکت موفق به دریافت تقدیرنامه ۵ ستاره سرآمدی و تعالی از شرکت ملی گاز، رتبه دوم سلامت اداری و رتبه اول پژوهش در بین پالایشگاه های گاز کشور و همچنین در انضباط مالی موفق به کسب امتیاز مطلوب در صورتحساب های مالی حسابرسی شده، پرداخت کلیه دیون قانونی از جمله مالیات، ماده ۵۰ تامین اجتماعی برای سنوات ۸۸ تا ۹۵، تحقق بند”ط” تبصره ۹ ماده واحده قانون بودجه ۹۷ و غیره حاصل شده است.
وی اظهار داشت:اهداف راهبردی شرکت و مسیر دستیابی به آنها برای شرکت پالایش گاز ایلام در نقشه استراتژی شرکت ترسیم شده که در این نقشه چشم انداز شرکت برای افق ۱۴۰۴ شرکت سرآمد پالایش گاز کشور تعیین شده که برای رسیدن به آن، اهداف ۲۴ گانه راهبردی و استراتژیک تعریف شده که این اهداف محوریت چهارگانه ماموریت شرکت یعنی پالایش ایمن، پایدار، بهره ور و پاک و همچنین وجوه چهارگانه سرآمدی و تعالی سازمانی یعنی جامعه و مشتری، فرآیندها، سرمایه های نامشهود و مالی را محقق می سازد.
وی تصریح کرد: مهمترین اهداف عملیاتی شرکت در سال جاری را می‌توان به تولید پایدار و ایمن با ظرفیت حداکثری و رعایت کیفیت محصولات اشاره کرد که در کنار این امر نیز نگاه به توانمند سازی ساخت داخل و بهره جستن از تولیدکنندگان داخلی در سرلوحه کار خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: این شرکت در راستای رونق تولید، علاوه بر برنامه‌های تولید پایدار با حداکثر ظرفیت، با توجه و نگاه ویژه به بهره جستن از محصولات شرکت‌های تولیدی داخل کشور،اثر مستقیم و بسزایی در رونق تولید برای تولید کنندگان داخلی رقم خواهد زد .
وی ادامه داد: سال گذشته این شرکت ۶۰ درصد خریدهای خود را از محل محصولات تولید داخل کشور تامین نموده که تاثیر بسزایی در حمایت کالای ایرانی داشته است.
مدیر عامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت:  به منظور استمرار روند پایداری تولید در سال جاری برنامه‌های مدونی برای بهسازی و تعمیر تجهیزات پالایشگاه در بازه زمانی تعمیرات اساسی در دستور کار قرار گرفته که در حال حاضر تعمیرات اساسی در شرکت جاری بوده و امید است در نتیجه این فعالیت های مهم و اثرگذار امسال نیز بهتر از گذشته روند تولید مستمر و پایدار ادامه یابد.
مهندس داری پور افزود: در مورد محصولات شرکت و فروش آنها باید گفت که اصلی ترین محصول گاز شهری است که به خط انتقال تزریق می‌شود محصولات LPG و میعانات گازی نیز خوراک پتروشیمی ایلام است که امیدواریم با راه‌اندازی آن شرکت محصولات به پتروشیمی مذکور ارسال شوند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر این محصولات با سختی فراوان به دیگر مبادی مصرف در سطح کشور ارسال می‌شوند، همچنین گوگرد پاستیلی از دیگر محصولات پالایشگاه است که سال گذشته نیمی از ۶۰ هزار تن تولیدی به مصرف شرکت های داخل و نیم دیگر نیز به خارج از کشور صادر شده است.
وی ادامه داد: در سال جاری برنامه‌هایی برای فروش برخط و اینترنتی گوگرد در دست اقدام است که با تحقق آن، فروش این محصول با تسهیل بیشتری برای خریداران همراه خواهد بود.
وی تصریح کرد: ظرفیت اسمی پالایشگاه گاز ایلام ۶٫۸ میلیون متر مکعب در روز است که خوراک آن از مخزن گازی تنگ بیجار واقع در استان ایلام به فاصله ۴۰ کیلومتری پالایشگاه تامین می شود.
وی خاطرنشان کرد: منابع انسانی هر شرکت از ارکان مهم و توانمندساز است که می‌تواند منشأ تحولات بزرگ و مهم برای هر سازمان و شرکتی باشد، این شرکت نیز با نگاه به این مهم در رابطه با توانمندسازی، آموزش و توسعه منابع انسانی و همچنین بیشترین بهره از چیدمان مناسب پرسنل در جایگاه سازمان، سعی بر آن بوده که به پشتوانه منابع انسانی بتواند در مسیر رسیدن به اهداف و چشم انداز شرکت گام‌های اساسی بردارد.
مدیر عامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: در مورد دستیابی به استانداردهای زیست محیطی در سال‌های گذشته اقدامات و پروژه‌های مهم در این شرکت از جمله احداث تصفیه خانه پساب صنعتی، حذف چاله سوزان، جنگل‌کاری فضای سبز پالایشگاه چند برابر استاندارد، اجرای مدیریت پسماند، احداث جایگاه تفکیک پسماند، تحویل پسماندهای ویژه به شرکتهای مورد تایید سازمان محیط زیست و غیره انجام شده است.
وی افزود: در حال حاضر نیز برنامه‌هایی از جمله نصب و راه اندازی لجن سوز واحد تصفیه خانه پساب، غنی سازی جنگل‌های محدوده پالایشگاه، پروژه مدیریت چرخه آب و پساب و غیره در دست اقدام می باشد که همگی نشان از توجه و اهمیت دادن به استانداردهای محیط زیستی در پالایشگاه گاز ایلام است.