معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: امسال طرح اعطای سیب سلامت به اماکن عرضه مواد غذایی به ویژه رستوران ها، هتل ها و غذاخوری ها انجام می شود.

C-_Users_hosban_Desktop_th-(7)راسان ایلام، “دکتر راضی ناصری فر” معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این طرح اماکن محل عرضه مواد غذایی مانند هتل و رستوران ها مورد بازدید و کنترل قرار گرفته و بر اساس رعایت استاندارد ها و موازین بهداشتی و پارامترهای تعیین شده از سوی وزارت درمان به این اماکن نشان سیب سلامت داده می شود.

وی توضیح داد: همچنین در این طرح معیار سلامت و رعایت بهداشت محل های عرضه مواد غذایی به تعداد سیب های سلامت اعطا شده بستگی دارد و مشخصات اماکن مورد تایید وزارت ثبت و در سامانه نرم افزاری وزارت درمان برای دسترسی عمومی به این محل ها معرفی می شود.

رییس مرکز بهداشت استان ایلام همچنین از اجرای طرح بین بخشی ارتقای وضعیت تغذیه و امنیت غذایی کشور در هفت استان از جمله استان ایلام در سال جاری خبر داد و گفت: این طرح که دارای شش کمیته از جمله کمیته سلامت و امنیت غذا است با ریاست و مدیریت استانداری هر استان و در قالب همکاری بین دو وزارت خانه درمان و کشور صورت می گیرد.

وی هدف از اجرای این طرح را توجه و تاکید دولت تدبیر و امید به بهداشت و تغذیه سالم مردم و آگاهی بخشی و آموزش آنها در زمینه شناسایی غذای سالم و استاندارد از غذای بی کیفیت با توجه به وجود انواع مسمومیت های غذایی و سرطان ها به علت تغذیه ناسالم و ناصحیح است.

ناصری فر تاکید کرد: با توجه به نظارت های لحظه ای بخش های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ، استان در بین دیگر نقاط کشور دارای کمترین طغیان آب و غذای ناسالم و مسمومیت غذایی در کشور است.

وی با توجه به وفور تقلب و تخلف در تولید یا عرضه انواع مواد غذایی ارتقای سطح سواد و آگاهی بخشی سلامت مردم و تشخیص غذای سالم و با کیفیت از غذای ناسالم، نظارت بر استاندارد های مواد غذایی، کاهش استفاده از سموم و آفت کش ها در اراضی کشاورزی را از جمله برنامه های مهم وزارت بهداشت در سال جاری برای افزایش کیفی غذای سالم و امنیت غذایی مردم برشمرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان نمود: با توجه به آمار وزارت کشور سالانه 90 هزار مورد مسمومیت یا سرطان در کشور به علت تغذیه نامناسب ثبت می شود که لزوم توجه هرچه بیشتر به این مقوله را یادآوری می کند.

وی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم را یکی از عوامل موثر در ارتقاء سطح سلامت جامعه عنوان نمود و اضافه کرد: برای جلوگیری از تخلفات در عرضه و توزیع مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی مردم می توانند با شماره تلفن 32227702 در مرکز بهداشت استان وشماره تلفن 33381130 مرکز بهداشت شهرستان ایلام و همچنین سامانه 1490 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تماس حاصل نموده و موارد تخلف را گزارش نمایند.