نشست هم اندیشی اعضا ی کمیسیون امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی با مدیرکل بنیاد و جامعه ایثارگری استان ایلام برگزار گردید.

n00114449-bراسان_ ایلام، در این نشست که در محل سالن اجتماعات بنیاد استان ایلام برگزار گردیدشرکت کنندگان در این همایش مسایل و مشکلات جامعه ایثارگران را مورد بررسی وتبادل نظر قرار دادند .

درابتدای این نشست سلیمان رستمیان ، مدیرکل بنیاد شهیدوامور ایثارگران استان ایلام  با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای حماسه آفرین استان ایلام در طول هشت سال دفاع مقدس گزارشی از مسایل و مشکلات جامعه ایثارگری را ارائه داد.

وی در ادامه سفر رئیس و اعضای کمیسیون امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی به استان ایلام را که با پیگیریهای نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی محقق شده است را یک حرکت مثبت و سازنده ذکر کرد.

در ادامه عمران علی محمدی ، نماینده مردم شهرهای ایلام ، ایوان، سیروان، چرداول وملکشاهی در مجلس شورای اسلامی با تجلیل از حماسه آفرینی های مردم ایلام در طول هشت سال دفاع مقدس، مردم استان ایلام مرزداران عزت وسرفرازی ذکرکرد و خاطرنشان کرد این مردم استحقاق همه نوع خدمت هستند .

در ادامه این نشست بترتیب آقایان محمدیان ،مقصودی، رشیدی و فتاحی چهارتن از نمایدگان منتخب ایثارگری استان طی سخنانی مسایل و مشکلات مختلف ایثارگران را مطرح کردند .

سپس دکتر عزیزی ، رئیس کمیسیون اموراجتماعی ونماینده مردم شیروان درمجلس شورای اسلامی با تجلیل از حماسه آفرینی های مردم استان ایلام در طول هشت سال دفاع مقدس ، ایلام را مهد پایداری ومقاومت ایثار رزمندگان اسلام ذکر کرد که با جان فشانی صفحات درخشانی ازتاریخ دفاع مقدس را به خود اختصاص داده اند.

وی مردم استان ایلام را بهترین جلوه های افتخار وسرفرازی دانست که مایه فخر ومباهات ایران اسلامی می باشد.

دکتر عزیزی با اذعان به اینکه تمام افتخارات ما مدیون خون مطهر شهیدان و مجاهدت های رزمندگان اسلام وایثارگران است خاطرنشان کرد در این راستانمایندگان شمادرمجلس شورای اسلامی گامهای اساسی به منظور رفع مشکلات ایثارگران برداشته اند .

وی به روند مطرح شدن طرح ها در مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت : بخش اعظمی از پیگیریهای این کمیسیون مختص به ایثارگران است وقدمهای سازنده ای در زمینه های مختلف برداشته شده است .

دکتر عزیزی افزود: ما در مجلس شورای اسلامی پس از همفکری و ارتباط با اقشار مختلف جامعه ایثارگری طرح های متنوعی با قیدهای فوریتی به فراخور اهمیت درصحن مجلس ارائه وبه تصویب رسانده ایم .

رئیس کمیسیون اموراجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت : این کمیسیون افتخار دارد اکثر اعضایش از میان جامعه ایثارگری می باشند و از هیچ تلاش و کوششی جهت رفع مشکلات ایثارگران فروگزار نبوده است .

وی با ابراز امیدواری از روند تخصیص اعتبارات به نهادهای ایثارگری که رشد قابل ملاحظه داشته افزود :پیگیریهای ماکماکان ادامه خواهد داشت که انشالله تمام خواسته های به حق ایثارگران جامه عمل بپوشد .

دکتر عزیزی در پایان با تقدیر از تلاش مسئولان استان به ویژه نماینده مردم ایلام در مجلس، استاندار ومدیران ادارات استان گفت : ماهمه پشتیبان شما هستیم وبرای هرگونه پیشنهادات وهمکاریهای دوجانبه اعلام آمادگی می نمائیم .

در خاتمه این نشست دکترعزیزی ،اعضای کمیسیون به اتفاق مدیرکل بنیاد استان ایلام وشرکت کنندگان درجلسه با تعدادی از خانواده شهدا و ایثارگران که در همایش حضورداشتند از نزدیک دیدار و ملاقات نمودند.

لازم به ذکر است در این نشست تعدای از مدیرن کل ادارات و نهادهای استان ایلام که مرتبط با فعالیت کمیسیون امور اجتماعی می باشند نیز حضور داشتند.

شایان ذکر است سفر4 روزه رئیس واعضای کمیسیون امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی به استان ایلام با پیگیری آقای علی محمدی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی و مهندس مروارید،استاندار صورت پذیرفت و دراین راستا ادارات ونهادهای مرتبط با این کمیسیون در استان نیزهمکاری و مشارکت داشتند .