راسان خبر /معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با بیان اینکه بخش های اقتصادی و صنعتی کشور مانند زنجیر به یکدیگر متصل هستند، گفت: نظارت استاندارد بر تولیدات داخلی، رشد تولید را به همراه دارد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ شهریار عباسی در دیدار با سرپرست اداره استاندارد ایلام اظهار داشت: ایجاد مشکل و وقفه در کار هر کدام از بخش ها، فعالیت های مربوط به سایر حوزه ها را نیز با اخلال روبرو می کند، لذا از اداره کل استاندارد استان به عنوان یکی از دستگاه های نظارتی مهم و کلیدی، انتظار می رود همانند گذشته در این مهم یاری گر واحدهای تولیدی و خدماتی در بستری امن برای بهبود و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات باشد.

وی در ادامه خواستار تبیین نقش استاندارد در سلامت کالاهای مصرفی شد و افزود: در این راستا نیازمند فرهنگ سازی و مشارکت مردم هستیم که این مهم با کمک صدا و سیما و رسانه های مختلف امکان پذیر است.

سرپرست اداره کل استاندارد ایلام نیز در این دیدار با اشاره به وظایف نظارتی سازمان ملی استاندارد و دوران تحول این سازمان در دولت کار و کرامت، به برنامه ها و اقدامات انجام شده این سازمان در راستای تحقق شعار سال و اعطای تسهیلات ویژه رییس سازمان‌ ملی استاندارد به تولیدکنندگان اشاره کرد.

یادگار محمدی افزود: سازمان ملی استاندارد در دوران تحولی دولت سیزدهم با رویکرد جدید در توجه ویژه به رشد تولید کیفی و حمایت از صادرکنندگان و واردکنندگان، برنامه هایی ارائه کرده است.

وی بیان داشت: اداره کل استاندارد با توجه به ارتباطی که با تولید کنندگان دارد و نظارت های مستمری که بر تولیدات داخلی می نماید، می تواند به نوعی بر رشد تولید و بازار گشایی برای تولید کنندگان و ایجاد رقابت بین آنها تاثیر گذار باشد و به رشد تولید که ارتباط مستقیم با مهار تورم دارد کمک کند و در این راه نیازمند تعامل و همکاری دستگاه های متولی از جمله معاونت هماهنگی امور اقتصاد می باشد.

کد خبر/۹۲۷۹۶

  • نویسنده : سمیه آذرمهر