مدیرکل آموزش و پرورش ایلام روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام با بیان اینکه مهرماه بهار مدارس می باشد گفت: در هر کشوری آموزش پرورش محور توسعه است و فعالیت های امروز این نظام آموزشی بسیار مهم و ارزشمند است. وی افزود: آموزش و پرورش ایلام با داشتن  یک هزار و […]

?????????????????????????????????????????????????????????

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام با بیان اینکه مهرماه بهار مدارس می باشد گفت: در هر کشوری آموزش پرورش محور توسعه است و فعالیت های امروز این نظام آموزشی بسیار مهم و ارزشمند است.
وی افزود: آموزش و پرورش ایلام با داشتن  یک هزار و ۲۷۰  فضای آموزشی ۵ هزار ۳۴ فضای آموزشی با ۱۰۰ هزار ۱۳ دانش آموز فعال است.
مدیرکل آموزش و پرورش ایلام اظهارداشت: فعالیت های المپیادی علمی آموزش و پرورش ایلام  تا قبل از سال ۹۳  جایگاه در سطح کشور نداشت، که با برنامه ریزی و استعدادیابی، این فعالیت ها در سال های  ۹۸-۹۷-۹۶ با کسب مقام های متعدد کشوری مواجه شد.
وی در ادامه از راه اندازی استودیو اختصاصی (الفبا) آموزش و پرورش استان ایلام در شبکه ی سیمای استان خبر داد و گفت:  به منظور برداشتن فاصله ی بین مسئولین و مردم، آگاهی بخش های بیشتر و روشنگری در رابطه با مسائل مختلف آموزش و پرورش استان اقدام به انعقاد تفاهم نامه ای به شماره ۵۸۰۰/۴۶۵۱۳ با صداوسیمای مرکز ایلام نموده است که مراحل ساخت استودیو و تولید محتوی در حال طی شدن است.
وی خاطر نشان کرد: برای سال تحصیلی ۹۷/۹۸ بیش از ۱۹ میلیارد ریال تجهیزات آموزشی اداری، بهداشتی و ورزشی برای مدارس استان ایلام خریداری شده که نسبت به سال قبل بیش از ۱۱۵ درصد رشد داشته است.
رستم زاد ادامه داد: این تجهیزات شامل کامپیوتر، چاپگر، اسکنر، دیتا پروژکتور، میز و صندلی آموزشی، لباس ورزشی، راکت، کفش، پکیج حرکات اصلاحی، فشارسنج، ترازو، صابون مایع، خمیردندان … می‌باشد.
وی یادآور شد: بیش از نیمی از جمعیت دانش آموزی این استان مربوط به مقطع ابتدایی است.
وی گفت: از مجموع دانش آموزان این استان ۵۴ هزار و ۷۹۱ نفر در مدارس ابتدایی دولتی و غیر دولتی و ۴۴ هزار و ۶۶۸ نفر در دوره های متوسطه اول و دوم دولتی و غیر دولتی تحصیل خواهند کرد.
وی تصریح کرد: سالجاری در چهارمین دوره المپیاد کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازشناختی، زهرا نوری دانش آموز مرکز استعدادهای درخشان فرزانگان ایلام موفق به دریافت تندیس طلا شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: فرهنگیانی که در سیستم اداری اداری خدمت می کنند بیش از ۱۳ ماه است که اضافه کار نگرفته اند و در صورت تداوم این وضعیت دیگر رغبتی برای ماندن در ادارات نخواهد ماند و ادارت از نیروهای کیفی خالی می شوند.
رستم زاد اظهارداشت: حق‌التدریس فرهنگیان در سال گذشته پرداخت نشده و با توجه به  ایجاد اضافه کار در امسال، معلمان از گرفتن اضافه تدریس جدید امتناع می ورزند.
بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموز در سال تحصیلی ۹۸_۹۹ در یک هزار و ۱۰۰ فضای آموزشی  در استان ایلام مشغول به تحصیل می شوند.