راسان خبر/مسئول قرارگاه بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی ایلام گفت: در ایام اعتکاف امسال بیش از نیمی از شرکت کنندگان از رده های سنی جوانان و نوجوانان هستند.

به گزارش راسان خبر از ایلام، مریم بیگ محمدی اظهار داشت: حضور پرشور و پررنگ جوانان و نوجوانان در مراسم اعتکاف امسال بسیار بیشتر از سال های گذشته بوده است.
وی افزود: اعتکاف فرصتی ناب برای تولد دوباره و خود سازی برای همه گروه‌های سنی است اما نوجوانان به دلیل قلب‌های پاک و آماده‌ای که دارند بیش از همه از معنویات این ایام بهره مند می شوند.

مسئول قرارگاه بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی ایلام با تاکید بر اینکه اعتکاف بر اساس احادیث موجب آمرزش گناهان می‌شود، گفت: شرکت‌کنندگان در این آئین تا اذان مغرب روز شنبه در محل اعتکاف مشغول اعمال عبادی هستند و در این مدت برخی از برنامه‌های معنوی نیز برای آنان تدارک دیده شده است.

بیگ محمدی تشکیل حلقه‌های معرفتی، جمع‌خوانی دعای کمیل و دعای ندبه و اعمال «ام داوود» در روز آخر را از جمله برنامه‌ های معنوی اداره کل تبلیغات اسلامی برای معتکفان دانست.

وی تصریح کرد: باید در فضاهای گفت‌وگو محور بتوان با سایر اقشار تعامل و هم‌افزایی ایجاد کرد.

مسئول قرارگاه بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی ایلام در پایان خاطرنشان کرد: در حاشیه آیین اعتکاف ایستگاه صحت قرائت نماز، پاسخگویی به مسائل شرعی و مشاوره ، ایستگاه کتاب استقرار یافته است.

کد خبر/۹۲۱۸۴

  • نویسنده : سمیه آذرمهر