راسان خبر/سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: برابر تبصره ۷ قانون اصلاح ماده ۳ اصلاحی، قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور هر گونه بهره‌برداری از محصولات مرتعی و جنگلی بدون مجوز ممنوع و غیر قانونی است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ یاسم خانمحمدیان اظهار داشت: با توجه به اینکه بعضی از گونه های گیاهی در حال انقراض هستند هرگونه بهره برداری بی رویه و بدون مجوز از این گونه ها جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد.

وی افزود: هرگونه بهره‌برداری و برداشت صرفاً با اخذ مجوز از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در قالب طرح مصوب با اولویت دارندگان پروانه چرای دام و بهره‌برداران عرفی مطابق قوانین و مقررات مجاز است.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام تأکید کرد: درصورت مشاهده هرگونه برداشت، حمل، خرید و فروش و معامله بدون اخذ مجوز‌های لازم برابر قوانین و مقررات، محموله به عنوان کالای قاچاق به نفع دولت توقیف و متخلفان توسط مأموران یگان حفاظت به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی عنوان کرد: هموطنان می توانند در صورت مشاهده هرگونه بهره برداری غیرمجاز از محصولات فرعی را با شماره ۱۵۰۴ امداد جنگل و مرتع در میان بگذارند.

کد خبر /۹۳۵۶۷

  • نویسنده : سمیه آذرمهر