راسان خبر/معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون یک‌ هزار و ۱۰میلیارد ریال برای ایستگاه پمپاژ برتش دهلران هزینه شده است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ صفدر نیازی شهرکی اظهار کرد: این طرح نزدیک به ۱۸ سال پیش شروع شده است و مدت‌ها بلاتکلیف مانده بود؛ اما با توجه دولت سیزدهم به این طرح، موانع آن رفع و احیاء شد.

وی افزود:  تاکنون یک‌ هزار و ۱۰میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده است.

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۷۱۰میلیارد ریال از این میزان در دولت سیزدهم به این طرح تزریق شد که موجب تسهیل در روند عملیات اجرایی مرحله اول آن و بهره برداری از این مرحله در آینده نزدیک شده است.

نیازی شهرکی به شبکه آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور در قالب سامانه گرمسیری هم اشاره کرد و بیان داشت: این طرح شامل ۲۳۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که اعتبار آن با نگاه مساعد مقام معظم رهبری از صندوق ذخیره ارزی تامین اعتبار شده است.

وی با اشاره به این که ۱۰۰ هزار هکتار باقی مانده هم تقریبا بین ۷۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت دارد، اذعان کرد: در سال گذشته با عنایت رهبر معظم انقلاب اسلامی، یک میلیارد دلار به این طرح اعتبار اختصاص یافته و مقرر شده است که این طرح تا شهریور ماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی به طرح سامانه گرمسیری در استان ایلام اشاره کرد و افزود: سامانه گرمسیری هم جزیی از طرح شبکه آبیاری غرب و شمال غرب است و به محض این که وزارت نیرو طرح را تأمین آب کند، ۲ ماه بعد طرح را برای استفاده از شبکه آبیاری به کشاورزان تحویل می‌دهیم.

کد خبر/۹۵۱۷۸

  • نویسنده : سمیه آذرمهر