راسان خبر/رئیس پلیس راه انتظامی ایلام گفت: با توجه به کاهش دما، بارش برف و یخبندان در محورهای مواصلاتی استان، همراه داشتن زنجیر چرخ به ویژه در جاده های کوهستانی الزامی است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ سرهنگ ابوالفضل کهزادی اظهار داشت: در پی بارش برف در محورهای کوهستانی ، ماموران پلیس راه درابتدای محورها، خودروها را کنترل و در صورت همراه نداشتن زنجیر چرخ از ادامه مسیر جلوگیری می کنند.

وی افزود: متاسفانه برخی رانندگان نیز بدون بررسی وضعیت زنجیر چرخ و لوازم ایمنی وارد محورهای کوهستانی می شوند که نقص زنجیر چرخ آنان را در ادامه مسیر گرفتار می کند.

رئیس پلیس راه انتظامی ایلام گفت: : برخی رانندگان با وجود همراه داشتن زنجیرچرخ، استفاده از آن را جدی نمی گیرند و حتی قادربه بستن آن نیز نیستند.

سرهنگ ادامه داد: در صورت ضرورت انجام سفر در جاده های ایلام به خصوص گردنه های قلندر و قلاجه ، رانندگان خودروهای خود را به لوازم ایمنی ، تجهیزات زمستانی و چراغ های مه شکن مجهز کنند.

وی در پایان تاکید کرد: سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودرو، همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه های پلیس راه ایلام به رانندگان است.

کد خبر/۹۲۲۳۸

  • نویسنده : سمیه آذرمهر