به گزارش راسان خبر از ایلام، علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی کشور صبح امروز در مجمع عمومی هیأت تیراندازی استان ایلام اظهارداشت: هیأت تیراندازی ایلام در سال ۹۳ در رده ۲۸ کشور قرار داشت که با تلاش مسوولان مربوطه در حال حاضر این استان جز سه استان برتر است، این استان با جمعیت کمتر از […]

به گزارش راسان خبر از ایلام، علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی کشور صبح امروز در مجمع عمومی هیأت تیراندازی استان ایلام اظهارداشت: هیأت تیراندازی ایلام در سال ۹۳ در رده ۲۸ کشور قرار داشت که با تلاش مسوولان مربوطه در حال حاضر این استان جز سه استان برتر است، این استان با جمعیت کمتر از ۷۰۰ هزار نفر دارای ظرفیت و پتانسیل‌های بسیاری است که باید قدر ورزشکاران این را رشته دانست.

وی افزود: بودجه فدراسیون تیراندازی در سال‌جاری ۲۵ درصد کمتر از سال گذشته است و این موضوع سبب می‌شود آن طور که باید نتوان به هیأت‌های استانی کمک کرد.

رئیس فدراسیون تیراندازی کشور اضافه کرد: بیش از دو سوم بازیکنان اعضای تیم ملی تیراندازی در بازی‌های آسیایی از استان ایلام است، «آرمینا صادقیان» یکی از امیدهای کسب سهمیه المپیک کشور است، این ورزشکار ایلامی سال گذشته اولین مدال نقره میکس جهان را برای ایران به ارمغان آورد.

دادگر خاطرنشان کرد: در رشته اهداف پروازی نهادهای دولتی و خصوصی در صورت راه اندازی سالن تیراندازی یک دستگاه پرتاب بشقابک از طرف فدراسیون اهدا خواهد شد.

وی عنوان کرد: ورزشکاران ایلامی از پرداخت هزینه حضور در مسابقات تیراندازی قهرمانی کشور معاف خواهند شد.

در ادامه، بهروز حیدرزاده مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام در این آیین گفت: وجود ظرفیت‌های استان در بحث تیراندازی و حضور ورزشکاران در این مسابقات، نشان دهنده این موضوع مهم است بنابراین حمایت از آنان می‌تواند جایگاه استان را تقویت کند.

وی افزود: استان ایلام با کمترین امکانات به این جایگاه رسیده و این موفقیت‌ها باعث تعامل بین دستگاه‌های اجرایی شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تصریح کرد: برای تجهیز خانه تیراندازی استان مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی وزارت ورزش و جوانان اختصاص یافته است.

وی تاکید کرد: ساخت سالن تیراندازی شهر ایلام با زیربنای ۳ هزار و ۵۶۴ متر از سال ۱۳۸۶ آغاز شد که بهمن سال گذشته توسط وزیر ورزش افتتاح شد، این سالن مجهز به ۴۰ خط تفنگ بادی، ۲۰ خط تفنگ جنگی، سالن اسلحه‌خانه و سالن مهمات است.

وی تاکید کرد: جایگاه مربیان رشته تیراندازی ایلام در تیم‌های ملی به خوبی مشخص نشده که توجه به این موضوع مهم و ضروری است.

در این راستا، کبری غیاثی رئیس هیأت تیراندازی استان نیز در این آیین گفت: ۵۰ درصد مدال آوری تمامی رشته‌های ورزشی ایلام به رشته تیراندازی اختصاص دارد.

وی افزود: هیأت تیراندازی استان طی چند سال اخیر ملی‌پوشان متعددی تقدیم جامعه ورزش کشور کرده است.

رئیس هیات تیراندازی استان تصریح کرد: ۸۰۰ ورزشکار زن و مرد در استان ایلام در رشته ورزشی تیراندازی فعالیت ورزشی و مستمر دارند.

وی تاکید کرد:  تیراندازان ایلامی در ۲ بخش آقایان و بانوان جز افتخارات کشور و استان ایلام هستند و امیدواریم با توجه ویژه مسوولان و فراهم کردن شرایط مناسب برای پیشرفت آنها شاهد حضور مداوم و کسب افتخارات ملی و بین‌المللی و جهانی آنها باشیم.

رئیس هیأت تیراندازی استان ادامه داد: نبود اسپانسر مالی باعث شده است که ورزشکاران ما در تیم‌هایی خارج از این استان بازی کنند و افتخارآفرینی آنها برای استان خود را از دست بدهیم.