زهرا همتی مدیرکل بهزیستی ایلام ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: هم‌اکنون ۴۹هزار و ۴۳۷ سالمند در استان ایلام وجود دارد که از این تعداد ۳ هزار و ۵۰۰ نفر تحت پوشش بهزیستی استان قرار دارند. وی افزود: اجرای طرح ویزیت در منزل، توزیع وسایل توانبخشی، اعزام به اردوهای تفریحی، شناسایی […]

زهرا همتی مدیرکل بهزیستی ایلام ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: هم‌اکنون ۴۹هزار و ۴۳۷ سالمند در استان ایلام وجود دارد که از این تعداد ۳ هزار و ۵۰۰ نفر تحت پوشش بهزیستی استان قرار دارند.

وی افزود: اجرای طرح ویزیت در منزل، توزیع وسایل توانبخشی، اعزام به اردوهای تفریحی، شناسایی و تجلیل از سالمندان نخبه، ارائه خدمات مددکاری و روانشناسی رایگان و … از جمله خدمات ارائه شده این سازمان به سالمندان ایلام است.

مدیرکل بهزیستی ایلام تصریح کرد: هم‌اکنون ۵۳۰سالمند زن و مرد در بنیاد فرزانگان به‌صورت رایگان عضو بوده و با توجه به استقبال سالمندان دومین بنیاد فرزانگان نیز همزمان با هفته سالمندان در مرکز استان راه‌اندازی می‌شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر  ۶۸۵ خانواده دارای فرزند دو قلو به بالا در مجموع ۱۴۱۱ نفر کودک از حمایت‌های بهزیستی برخوردار هستند و سرانه پرداختی ماهیانه به خانواده‌های این کودکان به ازای هر کودک یک میلیون و هشتاد هزار ریال است.

همتی اظهار کرد: ۱۶۵۹ ناشنوا و کم‌شنوا تحت‌پوش بهزیستی ایلام از خدمات توانبخشی، سمعک رایگان، کاشت حلزون و… بهره‌مند می‌شوند.

سوم لغایت ۹مهرماه هفته سالمندان   نامگذاری شده است.
۳۳هزار نفر در استان ایلام تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند