ساسان رستمی کارشناس پیش‌بینی هواشناسی ایلام  روز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: طی امروز و فردا وزش باد نسبتا شدید در استان ادامه خواهد داشت و  در برخی از ساعات  بر اساس پیش‌بینی هواشناسی احتمال ورود گرد و خاک محلی به مناطق مرزی مهران وجود دارد. وی افزود: […]

ساسان رستمی کارشناس پیش‌بینی هواشناسی ایلام  روز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: طی امروز و فردا وزش باد نسبتا شدید در استان ادامه خواهد داشت و  در برخی از ساعات  بر اساس پیش‌بینی هواشناسی احتمال ورود گرد و خاک محلی به مناطق مرزی مهران وجود دارد.

وی افزود: به دلیل ورود سامانه بر ارتفاع جنب حاره ای به استان ایلام از اوایل هفته شاهد افزایش دمای هوا در سطح استان خواهیم بود.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی ایلام  ادامه داد: بر اساس این پیش بینی با ورود موج جدید گرما به ایلام دمای هوا در مناطق سردسیری بالای ۴۰ درجه و در مناطق گرمسیری به مرز ۵۰ درجه خواهد رسید.

ضرورت مدیرت مصرف برق در فصل گرما؛   ساعت‌های اوج بار (پیک مصرف) تا حد امکان هنگام استفاده از کولرهای گازی، ترموستات بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتیگراد قرار گیرد، همچنین هنگام استفاده از وسایل سرمایشی در ساعت‌های اوج بار، تا حد امکان از روشن کردن لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرف شویی و جارو برقی خودداری کنند.

خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، از دیگر راههای ساده صرفه جویی در مصرف برق است. ساعت‌های اوج بار (پیک مصرف) تا حد امکان هنگام استفاده از کولرهای گازی، ترموستات بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتیگراد قرار گیرد.
هنگام استفاده از وسایل سرمایشی در ساعت‌های اوج بار، تا حد امکان از روشن کردن لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرف شویی و جارو برقی خودداری کنند.