“همایون مظاهری”معاون برنامه ریزی و اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی ایلام روز سه شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: تاکنون  ۱۷ هزار و ۴۸۹  پرونده چهت دریافت تسهیلات کم بهره و کمک های بلاعوض کشاورزان استان ایلام در سامانه ثبت شده است. وی افزود: در بخش تسهیلات کم بهره  تاکنون هفت هزار و […]

“همایون مظاهری”معاون برنامه ریزی و اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی ایلام روز سه شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: تاکنون  ۱۷ هزار و ۴۸۹  پرونده چهت دریافت تسهیلات کم بهره و کمک های بلاعوض کشاورزان استان ایلام در سامانه ثبت شده است.

وی افزود: در بخش تسهیلات کم بهره  تاکنون هفت هزار و ۶۰۰ پرونده با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال ثبت سامانه شده است.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بیان داشت: در حوزه کمک های بلاعوض هم تعداد ۹ هزار و ۸۸۹ فقره پرونده به مبلغ ۴۰۵ میلیارد ریال در سامانه ثبت شده که از این تعداد پرونده بانک پنج هزار و ۹۹۴ پرونده به مبلغ بیش از ۱۸۴ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی ادامه داد: پرداخت خسارت سیل اخیر  در زیربخش های دام، طیور، باعبانی، شیلات، آب و خاک به کشاورزان خسارت دیده پرداخت می شود.

وی تاکید کرد: روند پرداخت تسهیلات توسط بانک زمان بر است اما در حوزه کمک های بلاعوض تا اوایل شهریورماه تمام پرونده های ثبت شده در سامانه به طور کامل برای پرداخت های بلاعوض به بانک معرفی می شوند.

مظاهری گفت: با توجه به مصوبه هیات وزیران حداکثر سقف پرداخت تسهیلات و کمک های بلاعوض به کشاورزان خسارت دیده در هر زیربخش مشخص شده و هر فرد بر اساس میزان خسارتی که متحمل شده خسارت دریافت می کند.

لازم به ذکر است، در جریان سیل اخیر ۳۵ هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان ایلام خسارت وارد شد.