احمد محمدیان مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی کشور روز پنج شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: آبادانی و پیشرفت جامع مناطق محروم چیزی فراتر از ساخت مدرسه، بیمارستان و کارخانه است، این مهم باید از طریق آموزش و تغییر نگرش و ایجاد اشتغال پایدار و توانمند سازی با استفاده […]

احمد محمدیان مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی کشور روز پنج شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: آبادانی و پیشرفت جامع مناطق محروم چیزی فراتر از ساخت مدرسه، بیمارستان و کارخانه است، این مهم باید از طریق آموزش و تغییر نگرش و ایجاد اشتغال پایدار و توانمند سازی با استفاده از مزیت های درونزا و بومی و مشارکت دست ها و فکرهای مردم و مسئولین آن منطقه انجام گیرد.
وی افزود: مشارکت  ۶۰ درصدی مردم ظرف مدت سه ماه از شروع به کار صندوق های توان افزایی در شهرستان ملکشاهی مقدمه ی خوبی برای مشارکت مردم منطقه برای رفع بیکاری است.
مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی کشور اظهار داشت: به مناسبت عید سعید قربان  بیش از  ۲۰۰ وام اشتغالزایی در صندوق های توان افزایی روستایی به متقاضیان شهرستان ملکشاهی پرداخت شد.
وی تصریح کرد: این صندوق ها توسط مردم اداره شده و با کمک های مالی بنیاد مستضعفان به اندازه یا دوبرابر واریزی مردم تقویت می شوند، سپس مردم از این صندوق ها پس از ماه سوم به صورت دوره ای وام اشتغالزایی روستایی دریافت می کنند
وی، شعار  بنیاد را (کار با مردم برای مردم) دانست و گفت: کمیته و گروه های آبادانی و پیشرفت روستایی و صندوق های توان افزایی روستایی بنیاد مستضعفان(بنیاد علوی) که با سنت های حسنه ی اسلامی قرض الحسنه پر برکت شده است.
محمدی تاکید کرد: با بهره گیری از توان علمی و عملی مشاوران توان افزایی بنیاد علوی که در امر آموزش و مشاوره در کنار مردم هستند به سرانجام اشتغال پایدار مبدل می گردد.
وی در ادامه توانمند سازی مقدمه ی اشتغال و رفع بیکاری مقدمه ی خروج فقر دانست و گفت:  بالاترین وظیفه ی ما در اجرای این طرح آموزش و اهتمام به توانمند سازی و ایجاد اشتغال پایدار درونزا برای تهیدستان در سایه ی رشد ایمانی و اعتقادی آن ها و ترویج فرهنگ کار و تلاش و تقویت ارزش های اسلامی و بنیان خانواده هاست که برای انجام درست این وظیفه باید، اعتمادسازی، امیدآوری ،امیدآفرینی، ،نشاط، انعطاف پذیری ،نوآوری و جهادی کار کردن را سر لوحه ی کار خود قرار دهیم و میزان سنجش و ارزیابی کار و اعمال خود را تقوا در نظر بگیریم .
مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی کشور عنوان کرد: توسعه ی روستایی در همه ی کشورها مقدمه و بسترساز توسعه ملی و مورد توجه و اهتمام برنامه ریزان است.
وی افزود: سرعت کارهای محرومیت زدایی در مناطق محروم سرعت بیشتری بگیرد چون ایشان موارد اعلامی در حکم خود توسط مقام معظم رهبری به صورت جدی پیگیر هستند و همه ما برای ایشان دعای خیر در انجام امور داریم. بنده از طرف همه دوستان در بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی مجددأ روز خبر نگار را به شما بزرگواران تبریک عرض میکنم و باز هم می گویم خبرنگاران بازو های توانمند ما در اطلاع رسانی و آماده سازی افکار عمومی در طرح آبادانی پیشرفت مناطق هستند.
لازم به ذکر است، از دی ماه سال ۱۳۹۷  شهرستان ملکشاهی جز ۱۲ منطقه تحت پوشش طرح آبادانی و پیشرفت مناطق محروم بنیاد علوی کشور است ، در ۷ حوزه ی  (۱-توان افزایی جوامع محلی(جهاد دانشگاهی)،۲-مطالعات(شرکت شهریگ)،۳-طرح های اشتغالزایی و توانمند سازی،۴-اقدامات زیرساختی و آبادانی ۵-خدمات فرهنگی،ورزشی ۶- آموزش و زیرساخت های آموزشی ۷-حوزه سلامت و حمایتی) اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته است.
شهرستان ملکشاهی با جمعیتی بیش از ۵ هزار نفر از ۳۳ طایفه تشکیل شده است.