راسان خبر/مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام گفت: سال گذشته مبلغ ۴۵ میلیارد تومان هزینه درمانی به افراد تحت پوشش بیمه بنیاد شهید در استان پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار راسان خبر از ایلام؛ جمال اسدی ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت هفته دولت، اظهار داشت:  در بنیاد شهید و امور ایثارگران ۱۶۷  خدمت در حوزه های مختلف فرهنگی، مددکاری، مشارکت های اجتماعی وغیره در جهت خدمت به خانواده های شهدا ارائه می شود.

وی افزود:  در قالب طرح سپاس در طول دو سال گذشته تاکنون ۱۸ هزار دیدار با حضور مسئولان ارشد استان از جمله امام جمعه و استاندار ایلام از خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و… انجام شده است.

مدیرکل بنیاد شهید ایلام تصریح کرد: همچنین به مناسبت روز شهدا، تنها در یک روز ۲۶۵ دیدار توسط مدیران دستگاه های اجرایی انجام شد.

اسدی ادامه داد: با توجه به رویکرد جدید دولت،  مبلغ تسهیلات اشتغالزایی  ۲۲٠ میلیارد تومان در سال گذشته افزایش یافت که از این رقم تاکنون ۱۶٠ میلیارد جذب و پرداخت است.

وی عنوان کرد: همجنین تاکنون ۹۶ درصد از نیروهای شاغل در دستگاه های اجرایی استان تبدیل وضعیت شده و رایزنی ها برای اجرای این طرح در شرکت های زیر مجموعه نفت ادامه دارد.

مدیرکل بنیاد شهید ایلام گفت:  ۳۷ هزار نفر از جامعه ایثارگران استان تحت پوشش بیمه بنیاد شهید قرار دارند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش درمان نیز گفت: در این راستا سال گذشته ۴۵ میلیارد تومان هزینه درمانی به افراد تحت پوشش پرداخت شده است.

اسدی افزود: در این مدت ۱٠۴ هزار نفر به مراکز سرپایی طرف قرارداد مراجعه نموده و در این راستا ۷۵ میلیارد تومان به مراکز درمانی جهت بستری و جراحی پرداخت شد.

وی یادآور شد: در حوزه درمان توانبخشی، فیزیوتراپی،  ویزیت و.. نیز بیش از ۹۹ هزار خدمات طی یک سال گذشته صورت گرفته است.

کد خبر/۸۶۳۱۳

  • نویسنده : سمیه آذرمهر