محمد جواد یگانه سرپرست فرودگاه شهدای ایلام  روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام، گفت: پس از موافقت مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان افزایش پروازهای این شرکت در فرودگاه ایلام در دستور کار قرار دارد. وی افزود: در حال حاضر میانگین هفتگی پروازهای ترمینال شهدای ایلام ۶۲ سورتی پرواز رفت و برگشت است. […]

محمد جواد یگانه سرپرست فرودگاه شهدای ایلام  روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام، گفت: پس از موافقت مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان افزایش پروازهای این شرکت در فرودگاه ایلام در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: در حال حاضر میانگین هفتگی پروازهای ترمینال شهدای ایلام ۶۲ سورتی پرواز رفت و برگشت است.
سرپرست فرودگاه شهدای ایلام بیان داشت: همچنین  تعداد نشست و برخواست‌های فرودگاه شهدای ایلام  در سه ماه اولسالجاری  ۴۲۲پرواز با ۳۲ هزار و ۷۹۳ مسافر و ۲۲۱ هزار و ۹۶۰ کیلوگرم بار  است.
وی خاطرنشان کرد:  طبق مصوبه این انجمن کمترین نرخ بلیط در مسیر ایلام – تهران به ازای هر نفر نزدیک به ۱۸۷ هزار تومان و بیشترین نرخ بلیط هم حدود ۵۰۸ هزار تومان نرخ بندی شده است.
 
وی اظهار داشت: همچنین برای مسیر ایلام – مشهد نیز به ازای هر یک نفر کمترین بهای بلیط ۳۵۶ هزار تومان و بیشترین نرخ نیز یک میلیون و ۲۵۴ هزار تومان مصوب شده است.
وی در ادامه از راه اندازی ترمینال بین‌المللی فرودگاه شهدای ایلام خبر داد و گفت: ترمینال بین‌المللی فرودگاه ایلام در زمینی به مساحت ۶هزار متر مربع در دو فاز در حال ساخت است. فاز اول شامل اسکلت‌سازی با اعتبار ۳۸ میلیارد ریال به اتمام رسیده است.
یگانه گفت:  فاز دوم ترمینال بین‌المللی  با اعتباری بالغ بر ۱۵۰میلیارد ریال با پیشرفت ۴۴درصدی در  حال اجرا  است.