راسان خبر/مدیرعامل آبفای ایلام گفت: پروژه آبرسانی به روستای “پتک دیناروند” در شهرستان دهلران با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ پرویز ناصری با اشاره به اجرای طرح جهاد آبرسانی به روستاهای دارای تنش آبی استان ایلام اظهار داشت: جهت تأمین آب شرب این روستا، اجرای لوله گذاری خطوط انتقال به طول ۶ کیلومتر و شبکه توزیع بطول ۱۲ کیلومتر در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: با بهره برداری از پروژه آبرسانی به روستای پتک دیناروند، ۱۴۰ خانوار از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل آبفای ایلام تاکید کرد: یکی از گام های مهم دولت سیزدهم در راستای محرومیت زدایی، تسریع در روند آبرسانی به روستاهای دارای مشکلات بی آبی و یا کم آبی است که در این راستا دولت با کمک و حمایت سپاه و استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی در راستای جهاد آبرسانی اقدام می کند.

ناصری در پایان خاطرنشان ساخت: قبل از اینکه مرحله نخست طرح جهاد آبرسانی به پایان برسد مرحله دوم این طرح نیز آماده شده و در آن ۲۱۱ روستای ایلام با هزینه کرد ۱۰۰۰۰ میلیارد ریال از آب سالم و پایدار برخوردار می شوند.

کد خبر/۹۰۲۹۲

  • نویسنده : سمیه آذرمهر