مهناز همتی مدیر کل استاندارد ایلام روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: از ابتدای تیرماه سال جاری تا کنون بازرسی به عمل آمده توسط کارشناسان اداره کل استاندارد و اماکن،از مجموع ۶ شهربازی  ۹ دستگاه وسیله بازی غیراستاندارد بخش خصوصی  واقع در پارک کوثر  شهر ایلام پلمب شده […]

مهناز همتی مدیر کل استاندارد ایلام روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: از ابتدای تیرماه سال جاری تا کنون بازرسی به عمل آمده توسط کارشناسان اداره کل استاندارد و اماکن،از مجموع ۶ شهربازی  ۹ دستگاه وسیله بازی غیراستاندارد بخش خصوصی  واقع در پارک کوثر  شهر ایلام پلمب شده است.

وی افزود: هم اکنون ۲ وسیله شهربازی در فرایند استاندارد سازی قرار دارند و ۷ وسیله بازی که فک پلمب شدند جهت پلمب مجدد در دستور کار مراجع قضایی قرار دارند.

مدیر کل استاندارد ایلام بیان داشت: براساس مصوبه شورای عالی استاندارد و به منظور تامین ایمنی و سلامتی استفاده کنندگان، وسایل بازی و تجهیزات شهربازی در کشور مشمول استاندارد اجباری است. 

وی بیان داشت:  از آنجایی که ایمنی و سلامت مردم خط قرمز استاندارد است، لذا در صورت همکاری مالکین و بهره برداران این گونه وسایل، اداره کل استاندارد استان نیز تمام تلاش خود را برای استانداردسازی ۱۰۰ درصد وسایل و تجهیزات شهربازی‌ها و زمین‌های بازی موجود در استان در راستای حفظ سلامت و تأمین ایمنی فرزندان و نونهالان این خاک و بوم به کار خواهد گرفت.

همتی خاطرنشان کرد:نصب تجهیزات بازی در شهربازی و پارک ها منوط به ثبت آن در سامانه نظارت بر وسایل تفریحی است و این تجهیزات از سوی شرکت بازرسی که مورد تایید سازمان ملی استاندارد است بررسی و مجوز نصب به آنها داده می شود.

لازم به ذکر است سال گذشته ۲ شهربازی سرپوشیده و ۷ وسیله بازی مستقر در سطح شهر ایلام به دلیل عدم استاندارد پلمب شدند.