«علی پور احمد» مدیرعامل آب منطقه ای استان ایلام  روز شنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: شبکه آبیاری و زهکشی میمه از پیشرفت ۷۶ درصدی برخوردار است. وی افزود: آب مورد نیاز شبکه آبیاری میمه به مساحت ۴۰۰۰ هکتار به صورت تلفیقی از سد مخزنی میمه و سامانه انتقال […]

«علی پور احمد» مدیرعامل آب منطقه ای استان ایلام  روز شنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: شبکه آبیاری و زهکشی میمه از پیشرفت ۷۶ درصدی برخوردار است.
وی افزود: آب مورد نیاز شبکه آبیاری میمه به مساحت ۴۰۰۰ هکتار به صورت تلفیقی از سد مخزنی میمه و سامانه انتقال آب گرمسیری تامین خواهد شد.
مدیرعامل آب منطقه ای استان بیان داشت:عملیات اجرایی هر دو منبع آبی در دست اجرا می باشد و در صورت تامین اعتبار در پایان سال مالی آتی به بهره برداری خواهند رسید.
پوراحمد تصریح کرد: برای تکمیل شبکه آبیاری مذکور قریب به ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که با پیگیریهای مستمر و موثر استاندار  امیدواریم ظرف چند ماه آینده اعتبارات مورد نیاز طرح های تامین و انتقال آب در اختیار استان قرار گیرد.
لازم به ذکر است،  عملیات اجرایی سد میمه بر روی رودخانه میمه در بخش مرکزی سال ۸۹ شروع شده و این سد دارای حجم ذخیره ۸۰ میلیون متر مکعبی است.
دهلران بزرگترین شهر استان ایلام به لحاظ وسعت با ۶۵ هزار و ۶۳۰ نفر جمعیت و دومین شهرستان به لحاظ جمعیت می‌باشد که بیشترین مرز مشترک با کشور عراق را در استان داراست.