راسان خبر/مدیرعامل آبفای ایلام گفت: فاز اول طرح جهاد آبرسانی در استان با ۱۲۸ روستا ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ محمد محمدی در دیدار با استاندار ایلام، خدمت رسانی به مردم را افتخار این شرکت برشمرد و اظهار داشت: کسب رضایت مندی مردم از اهداف اصلی و اساسی شرکت محسوب می شود که امیدواریم با تلاش شبانه روزی در جهت تامین و توزیع آب، این مسئله محقق شود.

وی افزود: آبفای استان برنامه ها و اقدامات فراوانی جهت تامین و توزیع آب شهرها و روستای استان در دست اقدام داد که ارتقا ظرفیت تصفیه خانه آب شهر ایلام  از ۵۴۰ به ۸۰۰ لیتر در ثانیه ، ارتقا تصفیه خانه فاضلاب شهر مهران و راه اندازی آزمایشگاه میکروبیولوژی آب در شهر دره شهر و …… از مهمترین این برنامه ها است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یادآور شد:  برخی از پروژه های آبفا به دلایل مختلف زمان بر شده است که بهره‌برداری از این این پروژه ها در سال جاری، بجد در دستور کار قرار دارد.

محمدی، تکمیل پروژه آبرسانی به شهر ملکشاهی، روستاهای مسیر و اتمام ارتقا تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام، تکمیل شبکه فاضلاب و انشعابات فاضلاب شهر ایوان را از جمله این پروژه ها برای امسال بر شمرد.

وی به مشکلات حوزه آبرسانی شهر ایلام اشاره نمود و افزود: با توجه به فرسودگی خطوط و شبکه توزیع و اینکه طراحی خط انتقال مربوط به ادوار گذشته بوده، نیازمند نوسازی و طراحی جدید است.

مدیرعامل آبفای استان، اجرای طرح جهاد آبرسانی را فرصتی بزرگـ بـرای خدمـت بـه روسـتاییان معرفی کرد و خاطرنشان ساخت: با تلاش های جهادی و شبانه روزی همکاران، بسیج سازندگی به نمایندگی از قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و همچنین پیگیری های مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو در حال حاضر آبرسانی به روستاهای محروم در فاز اول با سرعت مطلوبی در حال انجام است.

وی یادآور شد: فاز اول طرح جهاد آبرسانی در استان با ۱۲۸ روستا ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام افزود: با توجه به نیاز روستاهای استان به آبرسانی پایدار، قرارداد آبرسانی به ۲۱۱ روستا در قالب قرارداد دوم طرح جهاد آبرسانی نیز با برآورد هزینه ۱۰ هزار میلیارد ریال امضا شده است.

کد خبر/۹۳۷۳۷

  • نویسنده : سمیه آذرمهر