پیام قربانی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ایلام در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: با توجه به اینکه استان ایلام فاقد کارخانه بازیافت و پردازش پسماند است  تلاش می شود به زودی این مشکل در استان رفع شود. وی افزود: طرح جامع مدیریت پسماند شهری  تهیه، تنظیم و تدوین شده و مقرر شده […]

پیام قربانی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ایلام در گفتگو با راسان خبر در ایلام گفت: با توجه به اینکه استان ایلام فاقد کارخانه بازیافت و پردازش پسماند است  تلاش می شود به زودی این مشکل در استان رفع شود.
وی افزود: طرح جامع مدیریت پسماند شهری  تهیه، تنظیم و تدوین شده و مقرر شده در جلسه ای که به زودی در سازمان همیاری شهرداری ها  برگزار می شود برای جذب بودجه ساخت این کارخانه تلاش خواهد شد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ایلام  اظهار داشت: پایان دفن مستقیم و غیربهداشتی زباله در ایلام اقدامی مهم در حوزه محیط زیست است.
وی با بیان اینکه  این کارخانه در محدوده  در سه راه جندالله صالح آباد احداث و راه اندازی خواهد شد تصریح کرد: در این مکان ارزیابی زیست محیطی صورت گرفته و اماده آغاز ساخت و ساز است.
وی در ادامه از خرید دستگاه بازیافت نخاله های ساختمانی  در جهت رفع معظلات پسماندهای عمرانی و ساختمانی با اعتباری بیش از ۲ میلیارد تومان در شهر ایلام خبر داد .
وی بیان داشت: این اقدام با کمک بخش خصوصی و سرمایه گذار خارجی، ایرانی صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ایلام خاطر نشان کرد:  مصالح ساختمانی شامل، آجر، دیوار پیش ساخته، کف پوش جدول، دیوارهای پیش ساخته مواد اولیه راه سازی و شن و ماسه است حتی کچ و اهکی است که با این روش  پسماندهای ساختمانی از هم تفکیک شه و طی فرایندی به مصالح ساختمانی تبدیل خواهد شد.