ایلام_مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: استقرار واحدهای HSE در شرکت های تولیدی صنعتی بزرگ استان انتشار آلودگی های زیست محیطی را کاهش می دهد.

به گزارش راسان خبر از ایلام، غلامرضا ابدالی ظهر امروز یک شنبه در نشست با مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام و مسئولین HSE واحدهای صنعتی بزرگ استان که به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست در محل پالایشگاه گاز ایلام برگزار شد اظهار داشت: در پنجاه سال گذشته جهت حفاظت از زیست بوم های کشور، موانع بیشماری را پشت سر گذاشتیم و تا تحقق محیط زیستی سالم، به فعالیت خود در این زمینه ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به نامگذاری شعار امسال هفته محیط زیست ، افزود: بعد از نیم قرن از تأسیس سازمان حفاظت محیط زیست با رویکرد جدید باید نسبت به بازنگری در رفتارهایمان با طبیعت و محیط زیست اقدام نماییم و از تخریب ها و الگوهای غلطی که در زمینه مصرف داشته ایم اجتناب نماییم.

وی افزود: بر اساس تبصره۱ماده۱۶ قانون هوای پاک، واحدهای با پرسنل بالای ۵۰نفر ملزم به استقرار واحد HSE و استخدام کارشناس تخصصی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام  در ادامه به وظایف مهم واحد HSE اشاره کرد و گفت: نمونه برداری، پایش و پیگیری امور زیست محیطی شرکت و ارتقاء شاخص های زیست محیطی در واحدهای محل خدمت از جمله این اقدامات است که باید مورد تأکید قرار گیرد.

مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام نیز در این جلسه گفت: با راه اندازی فاز دوم پالایشگاه گاز، میزان گاز تولیدی استان که پاکترین سوخت امروز است دو برابر خواهد شد.

روح اله نوریان افزود: پالایشگاه گاز ایلام با تولید چهار محصول متان، اتان، ال پی جی و میعانات گازی یکی از منحصر بفردترین پالایشگاه های کشور است که ضمن تأمین فشار گاز در انتهای شبکه غرب کشور، محصولات متنوعی را تولید و روانه بازار و شبکه سراسری می نماید.

وی راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب با خروجی مطابق استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست، نصب ایستگاه پایش لحظه ای هوای محیط، نصب ایستگاه پایش لحظه ای بر روی خروجی تصفیه خانه فاضلاب، بازیابی و بازچرخانی و استفاده از پساب در آبیاری فضای سبز و سایر قسمت های فرآیندی، خرید و نصب دستگاه زباله سوز استاندارد و همچنین تأمین دستگاه امحاء استاندارد لامپ های فلورسنت را از اقدامات شاخص زیست محیطی شرکت پالایشگاه گاز استان عنوان کرد.

شناسه خبر/۵۲۹۳۹