به گزارش خبرنگار راسان خبر در ایلام، محمد روشنایی رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان ایلام صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام گفت: سازمان نیروهای مسلح به جرائم حین خدمت نیروهای مسلح رسیدگی می‌کندو اگر در غیر ساعات اداری، یک نظامی مرتکب جرم شود در دادگاهی انقلاب عمومی رسیدگی خواهد شد. وی […]

 به گزارش خبرنگار راسان خبر در ایلام، محمد روشنایی رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان ایلام صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام گفت: سازمان نیروهای مسلح به جرائم حین خدمت نیروهای مسلح رسیدگی می‌کندو اگر در غیر ساعات اداری، یک نظامی مرتکب جرم شود در دادگاهی انقلاب عمومی رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان ایلام در راستای پیشگیری از وقوع جرم با اعزام قضات به یگان‌های مختلف کلاس‌های آگاه‌سازی حقوقی را برگزار می‌کند که در طول پنج سال گذشته آمار برگزاری کلاس‌های مذکور ۴۳ هزار ۷۲۰ نفر ساعت بوده است.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان اظهارداشت: با انجام برنامه های پیشگیرانه سازمان آمار وردی پرونده های اتهامی نیروهای استان در سال ۹۷ نسبت به پنج سال قبل به میزان ۱۵ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: سازمان قضایی نیروهای مسلح بر حسب قانون به جرایم افراد نظامی کارکنان ستاد نیروهای مسلح، ارتش کارکنان وظیفه از تاریخ شروع خدمت تا پایان آن و… بر عهده دارد.

وی بیان داشت: بر اساس بند ۵ از اصل ۱۵۶ قانون اساسی و در اجرای تدابیر و رهنمود‌های مقام معظم رهبری و فرمانده محترم کل قوا علاوه بر اعزام مستمر قضات سازمان جهت برگزاری کلاس‌ها و جلسات آگاه سازی قضایی و حقوقی و اطلاع رسانی در خصوص ماهیت و پیامد‌های ارتکاب جرم، به منظور حفظ و صیانت نیرو‌های مسلح از بروز ناهنجاری‌ها وظیفه و رسالت پیشگیری از وقوع جرم را در نیرو‌های مسلح وجه همت خود قرار داده است.

روشنایی اظهارداشت: شهروندان در صورت مشاهده جرائمی از سوی نظامیان که موجب لطمه به امنیت و یا باعث تخدیش و آسیب به اعتبار و اقتدار و نظم و انظباط نیروهای مسلح و… از طریق سامانه دریافت گزارشهای مردمی ۰۲۱۸۲۹۰۰ اطلاع دهند.

وی تصریح کرد: برگزاری جلسات شورای پیشگیری توسط سازمان قضایی با فرماندهان ارشد مجمع استانی موجب کاهش چشمگیر در نیروهای مسلح شده است.

گفتنی است، یکم تا هفتم تیرماه به عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.