ایلام_کتاب «تفنگدار ایل» روایت‌ «علی‌پاشا صادقی» از رزمندگان دوران دفاع مقدسدر استان ایلام رونمایی شد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ کتاب «تفنگدار ایل» روایت‌ «علی‌پاشا صادقی» از رزمندگان دوران دفاع مقدس درباره عملیات والفجر ۳ و نقش رزمندگان ایل «میش‌خاص» در این عملیات ، با همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان،اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و کتگره ۳۰۰۰ شهید استان ایلام رونمایی شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام در این مراسم اظهار کرد: قلم زدن در عرصه‌ی دفاع مقدس فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس دریایی عظیم است که انتقال آن به نسل‌های آینده به مدد تاریخ شفاهی ممکن می‌شود.

سمیه حیدری با بیان اینکه امروز نویسندگان و علاقمندانی که پای صحبت‌های یادگاران دفاع مقدس می‌نشینند و آن را به کتاب تبدیل می‌کنند وظیفه‌ای سنگین دارند، تصریح کرد: کتابخانه‌های عمومی در انعکاس و نشر این آثار تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

وی در پایان با تقدیر از «بتول میرزایی» ، نویسنده‌ی این کتاب، گفت: در این کتاب خاطرات و روایات ۸ سال دفاع مقدس از زبان رزمنده دوران دفاع مقدس «علی‌پاشا صادقی» به خوبی بیان شده است.

«علی‌پاشا صادقی» راوی این مجموعه نیز ضمن تقدیر از نویسنده کتاب، اظهار کرد: امروز  با یکی از روزهای تثبیت عملیات والفجر ۳ در جبهه مهران مصادف است و برگزاری این نشست در چنین روزی برای ما یادآور شجاعت و از جان گذشتگی رزمندگان حاضر در این عملیات است.

وی با بیان اینکه در این کتاب به رشادت‌های رزمندگان ایل «میشخاص» نیز پرداخته شده است، تصریح کرد: امیدوارم به زودی این کتاب مورد نقد و بررسی صاحب‌نظران قرار گیرد.

شناسه خبر/۵۵۲۸۹