“محمد حسنی”معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای استان ایلام  روز سه شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نرخ جابجایی مسافر توسط سواری های عمومی شرکت های مسافربری در مرز مهران اعلام کرد. وی افزود: مسیر پایانه مرزی […]

“محمد حسنی”معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای استان ایلام  روز سه شنبه در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نرخ جابجایی مسافر توسط سواری های عمومی شرکت های مسافربری در مرز مهران اعلام کرد.
وی افزود: مسیر پایانه مرزی تا مهران ۵۰۰۰ تومان،  پایانه مرزی تا ایلام ۱۴۵۰۰تومان، پایانه مرزی تا اهواز ۵۴۰۰۰ تومان، پایانه مرزی تا قم ۱۲۶۰۰۰ تومان اعلام شده است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای استان در ادامه مسیر های پایانه مرزی تا تهران ۱۴۰۰۰۰ تومان، پایانه مرزی تا اندیمشک ۳۸۰۰۰ تومان و پایانه مرزی تا کرمانشاه ۴۵۰۰۰ تومان عنوان کرد.
وی بیان داشت: تخلفات شرکت‌ها و رانندگان حمل و نقل برون شهری کالا و مسافر در سطح استان ایلام در ۵ ماه نخست سالجاری با همکاری پلیس راه استان ایلام رسیدگی و احکام متناسب صادر شد.
وی گفت: عمده تخلفات رانندگان کمیسیون ماده ۱۱جابجایی بار بدون استفاده از بارنامه، جابجایی مسافر بدون استفاده از صورت وضعیت، عدم استفاده از تجهیزات ایمنی و عدم رعایت ضوابط و مقررات جاجایی بار‌های ترافیکی بوده است.
وی با اشاره به آرای صادره در کمیسیون ماده ۱۱ در پنج ماه اول سال ۹۸ گفت: از تعداد۱۰۴ پرونده ۶۰ مورد تذکرکتبی، ۳۸ مورد قطع خدمات یک ماهه،۶ مورد برائت از آرای صادره در این کمیسیون بوده است.
حسنی خاطر نشان کرد: از تعداد ۶۱ پرونده صادر شده در کمیسیون ماده ۱۲ در ۵ ماه نخست سالجاری ۱۸ مورد جریمه نقدی،۳۷ مورد برائت،۴ مورد تذکر کتبی و ۲ مورد قطع خدمات یک ماهه بوده است
وی در ادامه از نصب سامانه هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل جاده ای (سامانه سپهتن) بر روی اتوبوس های ناوگان حمل و نقل برون شهری استان خبر داد.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای استان تصریح کرد: سامانه سپهتن این قابلیت را برای شرکت‌های حمل و نقل مسافر فراهم می‌سازد تا نظارت و مدیریت بهتری بر روی ناوگان تحت پوشش خود داشته باشند و با سهولت و از طریق نصب نرم افزار سپهتن روی گوشی موبایل به صورت لحظه‌ای و بر خط در جریان تمامی اطلاعات سفر قرار گیرند.