راسان خبر/مدیرکل آموزش و پرورش ایلام گفت: معاونت آموزش ابتدایی این اداره کل توانسته مقام اول ثبت نام از دانش آموزان پایه اول را در سطح کشور کسب کند.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ علی درویشی اظهار کرد: معاونت آموزش ابتدایی این اداره کل توانسته مقام اول ثبت نام از دانش آموزان پایه اول را در سطح کشور کسب کند.

وی افزود: برگزاری کارگاه توانمندسازی برای ۲ هزار نفر از معلمان در قالب طرح شهید همت همچنین شناسایی کودکان باقیمانده از تحصیل و جذب ۷۷ نفر از آن‌ها به مدارس انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام در خصوص عملکرد معاونت آموزش متوسطه گفت: بیش از ۲۰ رتبه کشوری در جشنواره‌ها، مسابقات کشوری و ارزیابی عملکرد سرگروه‌های آموزشی دوره متوسط کسب شده همچنین راهیابی ۱۲ اثر از ۱۶ اثر هنرستان‌های استان به مرحله کشوری جشنواره ملی الف و انتخاب ۲ اثر در جمع ۱۲ اثر برگزیده کشور صورت گرفته و جشنواره نوجوان خوارزمی با حضور ۳ هزار دانش آموز و راهیابی ۶۷ نفر به مرحله کشوری و انتخاب ۲ نفر به عنوان برگزیده کشوری انجام شده است.

درویشی همچنین در خصوص عملکرد حوزه معاونت سوادآموزی نیز توضیح داد: در مجموع ۳ دوره سوادآموزی رشد ۱۹ درصدی جذب سوادآموز همچنین تحقق ۱۰۰ درصدی اهداف کمی برنامه‌های سوادآموزی در دوره‌های انتقال- تحکیم با پوشش ۲ و ۷۷۶ نفر داشتیم و پالایش اطلاعات اسمی سطح سواد بیش از ۱۳ هزار نفر انجام شده است.

وی بیان کرد: ۶ مرکز جدید سنجش نوآموزان در سطح استان راه‌اندازی و افزایش ۱۰۰ درصدی مشارکت و کسب ۱۲ مقام برتر کشور در مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی همچنین افزایش ۵۰ درصدی پوشش تحصیلی دانش آموزان با نیاز‌های ویژه در مقطع متوسطه دوم از عملکرد اداره آموزش و پرورش استثنایی می‌باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام درباره عملکرد حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت گفت: ۲۷ زمین چمن مصنوعی و ۱۰ کلاس درس تربیت بدنی احداث شده و ۱۶ هزار و ۴۰۰ نفر از فرهنگیان و دانش آموزان در مسابقات ورزشی مشارکت داشتند و ۵ عنوان قهرمانی در سطح کشور کسب شده همچنین ۷ اتاق بهداشت در سطح مدارس استان افتتاح شده است.

وی در خصوص عملکرد معاونت پژوهشی، برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی افزود: افزایش ۸۰ درصدی اقدام پژوهی در سطح مدارس استان و جذب استخدام ۳۵۷ نفر داوطلبان آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی همچنین ۱۰۰ واحد فضای آموزشی ساماندهی و بازسازی شده و مراکز اقامتی و رفاهی فرهنگیان تجهیز و راه‌اندازی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزی به مقدار ۵۷ میلیارد ریال خریداری شده است.

کد خبر/۸۷۰۱۹

  • نویسنده : سمیه آذرمهر