به گزارش سایت خبری راسان خبر در ایلام ، با شروع فصل گرما و افزایش برخی حشرات، انواع بیماری‌هایی که حشرات ناقل آنها هستند، شیوع می‌یابند. تب کریمه‌کنگو بیماری‌ای است که به وسیله کنه منتقل می‌شود و بسیار خطرناک است. استان ایلام، بر اساس یک باور غلط، مردم بیشتر از مراکز و قصابی‌های غیرمجاز گوشت […]

به گزارش سایت خبری راسان خبر در ایلام ، با شروع فصل گرما و افزایش برخی حشرات، انواع بیماری‌هایی که حشرات ناقل آنها هستند، شیوع می‌یابند. تب کریمه‌کنگو بیماری‌ای است که به وسیله کنه منتقل می‌شود و بسیار خطرناک است.
استان ایلام، بر اساس یک باور غلط، مردم بیشتر از مراکز و قصابی‌های غیرمجاز گوشت خریداری می‌کنند و این کار خطر ابتلا به بیماری‌ها را برای آنها افزایش داده است. این باور باعث شده در سال‌های اخیر تعداد مراکز غیرمجاز عرضه گوشت قرمز در مناطق مختلف استان زیاد شود و اراده‌ای برخورد با آنها کم شود؛ مراکزی که به شکل کاملا غیربهداشتی دام‌ها را ذبح کرده و در اختیار مردم قرار خواهند داد.
دکتر بهادر منصوری، دامپزشک کشتارگاه صنعتی دام ایلام روز یک شنبه سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: کشتارغیرمجاز دام در برخی نقاط حاشیه شهرهای استان ایلام از جمله در مبادی اصلی ورودی استان به یک معضل بهداشتی تبدیل  و تهدید جدی علیه بهداشت عمومی و ایجاد مخاطرات بهداشتی شده است.
وی با بیان اینکه تولید و عرضه گوشت در شرایط غیر بهداشتی تهدید علیه بهداشت عمومی  است، افزود: از جنبه روانشناسی ذبح دام در معابر عمومی و در برابر چشم اطفال و کودکان تاثیر منفی بر روح و روان آنان می گذارد، کشتار دام که گاه با خشونت همراه است آثار زیانبار روانی در کودکان ایجاد و زمینه ساز رفتارهای خشونت بار آنان در آینده را فراهم می کند.
وی بیان داشت: ریختن فضولات و امحا و احشا حاصل از ذبح دام در محیط زیست و عدم وجود سیستم فاضلاب و چاه دفن فضولات علاوه بر آلودگی های زیست محیطی باعث تجمع حیوانات ولگرد، حشرات و جوندگان ناقل بیماری در این مناطق شده که نقش مهمی در شیوع و انتقال بیماری های عفونی دارند.
مدرس دانشگده پیرادامپزشکی دانشگاه ایلام خاطرنشان کرد: از نظر قانونی کشتار دام خارج از کشتارگاه، خلاف است و به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و مواد چهار و ۱۲ قانون سازمان دامپزشکی کشور قابل پیگرد در مراجع قضایی است.
وی با بیان اینکه برخی بیماری ها مانند هاری، کزاز، بروسلوز و انواع مسمومیت ها فقط قبل از کشتار در دام زنده قابل تشخیص است، تاکید کرد: باید دام ها قبل از کشتار از حیث وجود این بیماری ها مورد معاینه و بازرسی قرار گیرند تا در صورت مشاهده علایم بیماری زا این دام ها از چرخه کشتار حذف شوند.
وی ادامه داد: همچنین دام هایی که دارای سابقه مصرف دارو باشند به علت وجود باقی مانده های دارویی در لاشه، تا زمان گذراندن دوره پرهیز از مصرف دارو (withdrawal time) اجازه کشتار و مصرف ندارند، در مراکز غیر مجاز کشتار دام، دام ها بدون هیچ نظارت و بازرسی کشتار و عرضه می شوند که در این بین مخاطره عرضه دام های بیمار و آلوده به عوامل عفونی و انگلی وجود دارد،
دکتر منصوری بیان داشت: دام های سالم و فاقد بیماری نیز بصورت شرعی و حلال زیر نظر ناظر ذبح شرعی مستقر در کشتارگاه ذبح شده و سپس بعد از ذبح نیز دام مجدد توسط دامپزشک مورد بازرسی کامل سر، کبد، ریه، غده های لنفاوی پیش کتفی و پیش رانی و سایر اندام ها قرار می گیرد و در بازرسی ازاین اندام ها در صورتی که ضایعه یا عامل بیماری تشخیص داده شود آن عضو از چرخه کشتار حذف و معدوم می شود.
دامپزشک کشتارگاه صنعتی دام ایلام گفت: علاوه بر این موارد، لاشه دام های دارای سابقه مصرف دارو با توجه به اینکه زمان پرهیز از مصرف دارو را نگذرانده اند، حاوی باقیمانده های دارویی این دام ها زمینه ایجاد سرطان ها و بیماری های لاعلاج را در مصرف کنندگان فراهم می سازد.
وی اظهار داشت: بیماری های خطرناکی نظیر بروسلوز، هاری، کزاز، سل، سالمونلوز، شاربن و بیماری های نوظهور جنون گاوی و تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، بیماری انگلی کیست هیداتیک، سارکوسیست، انگل های پوستی و جلدی، انواع قارچ ها از جمله مهمترین بیماری های مشترک بین انسان و دام هستند.
منصوری تاکید کرد: مردم استان گوشت مورد نیاز خود را از مراکز مجاز تحت نظر دامپزشکی تهیه کنند و گوشت‌هایی را بخرند که مهر دامپزشکی دارند زیرا کشتار غیرمجاز شیوع بیماری تب کریمه و کنگو را افزایش خواهد داد.
وی تصریح کرد: در فصل گرما از مصرف گوشت قرمز به صورت تازه خودداری شود و نگهداری گوشت قرمز در یخچال به مدت حداقل ۲۴ ساعت، به خاطر فعل و انفعالات شیمیایی که در آن صورت می‌گیرد، ویروس عامل بیماری از بینخواهد رفت.
*موزدی از ابتلا به تب کنگو در ایلام مشاهده نشده است
محب رستم زاد، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در گفتگو با  سایت خبری راسان خبر در ایلام گفت: تا کنون موردی از ابتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در این استان مشاهده نشده است اما لازم است همه افراد توصیه های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری را رعایت کنند.
وی افزود: افراد در صورت مشاهده هر گونه بیماری پس از گزش کنه یا در صورت تماس با خون و ترشحات دامی و مصرف گوشت و بافت های حیوان ذبح شده در سریع ترین زمان به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند.